Tunus İşi Ayrıntıları

Tunus işi
Tunus işi

Hepimiz farklı tığ işi örgü modellerini severek yapıyoruz. Bu hoş ve farklı hobiler, evlerimizin, sevdiklerimizin ya da kendi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik harika üretimler oluyor. Ben de evde bu tarz işleri yapmaktan büyük keyif alıyorum. Zaten kişisel bloğumun çıkış noktası da bu konular oldu. Sizlere harika bulduğum, kolay yapılabilen şeyler hakkında daha detaylı ve özel paylaşımlar sunmak ve derlemekti. İşte Tunus işi de uzun zamandan beri yaptığım, keyifli sonuçlar aldığım özel bir tığ örgüsü metodu. Bu farklı işlem sonucunda elde edeceğiniz ürünlerde kesinlikle sarkma ve sünme olmuyor. Bu neden ile birçok ürün için tercih ediliyor.

Tunus İşinde Renk Geçişleri

Farklı şekillerde de bu uygulamayı yapabiliyorsunuz. Renkli şekilde hazırlayacağınız bu modeller, servis peçetesi, havlu, battaniye gibi değişik biçimlerde sizlere sunulacaktır. Tunus işi renk geçişlerinde de belirti olmadığından başarılı bir uygulamadır.

Tunus İşi Amerikan Servisi

Farklı şekillerde ve renklerde yapabileceğiniz bu uygulamada, harika sonuçları alacağınızdan eminim. Bu şekilde, özel ve iç açıcı ev dekorasyon ürünleri elde edebilirsiniz.

Tunus işi renk geçişleri

Tunus örgüsünde ip seçimini farklı şekillerde yapabilirsiniz. Aynı şekilde tülermeyecek iplerin seçimi önemlidir. Başarılı sonuçları, tonlamalar ile de elde etmek mümkün. Sıralı bir şekilde yapabileceğiniz gibi, kenar oyası geçerek de renkli parçalarda bütünlük sağlamak mümkün olacaktır.

Tunus İşinde Kenar Oyası Nasıl Yapılır?

Servis peçetesi ya da battaniye yapmaya karar verdiğinizde oldukça farklı ve özel bir oyaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Geleneksel sistemden çok farklı bir şekilde yapabileceğiniz bu örgü metodunu, çok farklı alternatifler için de kullanma şansına sahipsiniz. Özellikle renkli Tunus işi modellerini tercih ediyorsanız, sizlere harika bir oya modeli göstermek isterim.

Tunus İşi Amerikan Servisi Resimli

Biten parçanın kenarından ilmek çekerek başlayabilirsiniz. Bu şekilde işleme başladığınızda ana ipinizin altta olmasına dikkat ediniz. Çünkü işlem sonucunu elde edebilmek için kesinlikle ipin alttan yürümesi gerekecek.

Tunus İşinde Kenar Oyası

Her bir ilmeği alttan aldığınız ilmek ile yüzeyden örerek, kenarları devam etmeniz gerekiyor.

Tunus İşi Ayrıntıları 5

Köşeye geldiğinizde aynı şekilde dönüş yapmak adına 1 ilmek boşta örebilir, potluğu alabilirsiniz.

Tunus işi resimli anlatım

İşte servis ya da battaniyelerinizin daha düzgün durmasını sağlayacak oldukça başarılı bir kenar oyası modeli.

Tunus işi

Farklı renkleri kullanarak, sizler de bu harika Amerikan servisleri yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı