Tülden Fiyonk Yapımı

Tülden Fiyonk Yapımı
Tülden Fiyonk Yapımı

Sevgili bayanlar evinizde birçok çalışmayı kolaylıkla yapabilirsiniz. Bugünkü yazımda sizler için tülden fiyonk nasıl yapılır, bu konuyla ilgili paylaşım yapmak istedim. Sizlerde bu paylaşımdan rahatça kolayca faydalanabilirsiniz. Evde fiyonk yapmayı boş vakitlerinizde deneyebilirsiniz. Genellikle gelinliklerde, abiyelerde, çocuk abiye elbiselerinde fiyonk yapımı tercih edilmektedir.

İstediğiniz boyutlarda tül keserek işlemlere başlayabilirsiniz. Fiyonk kısmını oluşturmak için bir miktar kadar kurdele gerekmektedir. Alttan üst kısma doğru tülü ikiye katlamalısınız. Tam orta kısmına gelecek şekilde sağ tarafı, sol tarafa doğru katlamalısınız. Katladığınız yerden tam orta kısımda bitmesine özen gösteriniz.

Sol tarafı de tam uç kısma gelecek şekilde katlayınız. İşlemlerin devamında katlandığınız bölümü ucu ucuna katlamalısınız. Sonrasında ise tülü alttan üst kısma doğru gelecek şekilde tam olarak ortasından ikiye katlayınız. Katladığınız tülü elinize alarak tam orta kısmını yavaş şekilde bir birine yaklaştırınız. Düzgün şekilde orta noktasını büzüştürüp gerekirse elinizle de düzeltebilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz kurdeleyi de alarak elinizle tuttuğunuz tülün orta kısmını da bırakmaksızın bağlayınız. Ön kısımda kurdelenin açık kalmasına özen gösteriniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken ise bağlama işleminde bağlama işlemini arka taraftan yapmalısınız. Bütün bu işlemler sonunda tülden fiyonku kolayca tamamlamış olacaksınız.

Son zamanlarda herkesin internet ortamında araştırmasını yaptığı bu özel kendin yap projesini bu adreste detaylı anlatımlı halde bulmuş olacaksınız. Aynı zamanda sizlere videolu tülden fiyonk yapımını da bu paylaşımda sunmuş olduk.

tulden-fiyonk-yapimi
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı