Tülbent Kenarı Oya Yapımı

tülbent kenarı oya örnekleri
tülbent kenarı oya örnekleri

Özel projelerimiz ile kendi yaratıcı güçlerinizi birleştirdiğinizde harika sonuçları elde edebilirsiniz. Eliniz biraz tığ işine de yakın ise sizlere bu yazımızda çok özel bir oya göstermek isteriz. Kolay tülbent kenarı oya yapımı projemiz sizlere değişik alanlarda kullanabileceğiniz farklı bir model sunar. Masa örtüleriniz, bluz etekleriniz, mendiller, peçeteler ya da tülbentlerin kenarında oldukça şık duran bu örneğin yapımı da bir o kadar kolaydır. Etkileyici görünüm elde etmek açısından bu örnek için uygun renklerin seçilmesini öneririz.

Bu kolay ve harika duran tığ işimiz için 50 numara dantel ipi ve 21 numara tığ yeterlidir. İstediğiniz renkte bir ipi bu işlem için kullanabilirsiniz. Farklı alanlarda kullanıma da müsait olan tülbent kenarı oya yapımı sizlere detayları ile anlatılacak. Ayrıca resimli anlatımlar ile de en farlı sonuçları alabileceksiniz. Kolayca öğreneceğiniz bu örnek için öncelikle kenarlarını kıvırdığınız bir tülbent, mendik ya da peçete ayarlamanız gerekiyor. İşlemi bunun üzerinden yapmaya devam edeceğiz.

İşlem aşamalarına gelince; kıvırma işlemin ardından, 3 zincir çekin, yan yana 4 adet 2 li tırabzan yapın. 10 zincir çekin ve geriye doğru 5 zincir sayarak, beşinci zincirden itibaren batıp yine tırabzan yapın. Yine 4 tane tırabzanı buraya tamamlıyoruz. Bu kez tığın üzerin bir ip alın, hemen yanına tırabzan yapın. İkinci sıramızı bu şekilde tamamlıyorsunuz. Üçüncü sırada isterseniz renk kullanabilirsiniz. Öncelikle 4 tırabzanın üzerine sık iğne yapın. Bu şekilde sıra ile resimli anlatımlarda da gördüğünüz gibi modelinizi tamamlıyorsunuz. İşte tülbent kenarı oya yapımı bu kadar kolay. Bu harika model ile çok farklı işlemeler ve örnekler yapabilirsiniz. Farklı renkler ile çok daha etkin olarak yapabileceğiniz bu modeli en özel şekilde kullanabilirsiniz.

tülbent kenarı oya yapımı
tülbent kenarı oya
anlatımlı yazma kenarı oya modelleri
tülbent oyaları ve yapılışları
oya modelleri resimli
tülbent kenarı oya örnekleri
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı