Transparan Yaprak Tablo Yapımı

Transparan Yaprak Tablo
Transparan Yaprak Tablo

Farklı ve özel projeleri yapmayı seviyorsanız, kesinlikle bu harika projeye de bayılacaksınız. Projemiz biraz zaman alıyor olsa da transparan yapraktan tablo yapımı sizlerinde sonuçlarından memnun kalacağınız harika bir kendin yap projesi. Belki birçok yerde aşağıda ki gibi doğal görünümlü tablolar görmüş olabilirsiniz. Hatta bunların inceliği ve zarafeti ile büyülenmiş de olabilirsiniz. Şimdi bu harika sanat eselerinizi hep birlikte yapacağız. İşte projenizin son hali!

Transparan Yaprak Tablo

Elde edeceğiniz büyüklük ise tamamen sizin işlem yapacağınız transparan yaprağa bağlı olarak değişecektir. Bu tabloların bir diğer adı ise iskelet yapraklardır.

Bu hoş proje birçoğumuzun dikkatini çeker. Şimdi sizler de bu harika projeyi evinizde kendiniz yapabilir, etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz. transparan yapraktan tablo yapımı için gerekli olan malzemelerimiz; güçlü bir çamaşır sodası, geniş ve mumsu dokuya sahip yapraklar. Bunun için manolya, akça ağaç ve gardenya tercih edilebilir. Su, cımbız ve hafif yumuşak bir bulaşık fırçası, gıda boyası yeterli olacaktır.

Bu harika görünüme sahip olan zar şeklini elde edeceğiniz iskelet yapraklar, çok özel ve etkileyici görünümleri ile inanılmaz sonuçları dekorasyon adına sizlere sağlayacaktır.

Yaprak Tablo

Öncelikle 2-3 bardan suyun içine yarım bardandan biraz fazla su eklemeniz gerekiyor. Bu şekilde transparan yapraktan tablo yapımı ilk aşamasına başlıyoruz. Suyu ve yaprakları koyu renk su çıkana kadar soda ile kaynatın.

Evet yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi artık yapraklar istenen kıvama geldi. Şimdi bol su ile durulayıp, üzerlerinde ki tabakayı hassas bir şekilde temizleyelim.

yaprak tabloları
kuru yaprak tabloları

Gördüğünüz gibi harika bir doku elde ettik. Şimdi bir parça boya ile bu şeffaf görünüme dilediğiniz rengi verebilirsiniz.

yaprak desenli tablolar

Bu uygulamanın ardından yaprağınızı temiz ve yapışmayacağı düz bir yere koyarak kurutmanız gerekiyor.

yaprak tablo yapılışı

Şimdi ona güzel bir çerçeve ayarlayın, altına fon kağıdı koyarak güzelce çerçeveletme zamanı geldi.

yaprak tablo nasıl yapılır
yaprak tablo modelleri
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı