Trabzon İğne Oyası Modelleri Yeni

en yeni trabzon iğne oya modelleri
en yeni trabzon iğne oya modelleri

Selam sevgili bayanlar, başlığından anlaşılacağı gibi sizlere bu gün Trabzon şehrimize ait en güzel iğne oyası örneklerinden birkaç tane sunacağım ve bilgilerini aktaracağım. İğne oyaları biliyorsunuz ki, çeyiz sandıklarının daimi vazgeçilmezlerindendir. Yine eski geleneklerin başında gelen, evlenecek bayanların el emeği olarak da tabir edilen çeşitli türde yazmalar iğne oyalarıyla yapılmaktadır. Bunlara yine çeşitli havlular, patik türleri ve türlü yazmalar ilave edilmektedir. Çeyizdeki görselliği artırması ve bolluluğu çeşidi artırması açısından aslında bu son derece önemlidir. Trabzon iğne oyaları o yöreye ait bayanların evlilik çağına gelmiş kızların yapmakta olduğu el emeği olan örneklerdir.

Günümüzde iğne oyalarının çeyizlere eklenmesi adeti pek kalmamış olsa bile şuan hala Türkiye’nin çeşitli illerinde bu geleneklerimiz sürdürülmeye çalışılıyor. El işiyle ilgili olan bütün bayanlar aslında Trabzon iğne oyası türlerini mutlaka görmüşlerdir. Fakat o yörenin tek bir türde iğne oyası olmadığından sizlere internette keşfettiğim o birden fala örneği sunmak istedim. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan Trabzon şehrinin el emeği göz nuru iğne oyaları benim çok hoşuma gitti. Özellikle başörtüsü kullanan hanımların sevecekleri yazmalara bu işlemelerin yapılması hoşlarına gidecektir diye umuyorum. Hazırının alınması yerine el emeği olacak şeyler aslında benim için daima bir adım önde geliyor. Özellikle böyle bir hediye, insanı oldukça çok mutlu edecektir diye düşünüyorum. Eğer sevdiğine bu örneklerden yapmayı düşünenleriniz varsa mutlaka resimli galerimizde yer alan Trabzon işi iğne oyası modellerini kontrol etmenizi öneririm.

Eski gelenekleri sürdürmek isteyen şuan evlenme hazırlıkları içerisinde olan genç kızlarımızın da bu şekilde güzel iğne oyası modellerine ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. Özellikle iğne oyalarının yakın çekim görüntüleri kafanızda örmenizi sağlayacak detayları üzerinde barındırmaktadır. Trabzon iğne oyası yazma işleri, bayanların çoğunun yakından bildiği türlerdendir. Kapalı hanımların da ilgisini çekeceğe benzeyen galerimizi incelediğinizde çeşitli elbiselerle kombin yapmanız da mümkündür. Hanımların çoğu giyecekleri elbiseleri yazma modellerine uydurmaya çalışmaktadır. Kimi zaman ise bazı elbiselere özellikle uyum sağlayacak yazma türlerini sizde rahatlıkla elde işleyebilirsiniz. Sizlere özel paylaştığımız Trabzon iğne oya modellerini umarım beğenmişsinizdir herkese iğne oyası işlerinde kolay gelsin diyorum.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı