Topuklu Ayakkabılarınıza Zarafet Katalım

topuklu ayakkabı süsleri
topuklu ayakkabılarınıza zarafet katalım 5

Topuklu Ayakkabılarınızı Değerli Taşlarla Bambaşka Bir Hale Dönüştürün

Evde her bayanın süet ya da deri topuklu ayakkabısı bulunur. Özellikle farklı zamanlar için giyebileceğiniz bu ayakkabıların bazen modeli geçer bazen ise zevkimize uygun olmadıkları nedeni ile giymeyiz. Gelin bu ayakkabılara biraz ışıltı ve modernlik katalım. Harika bir uygulama ile bu özel ayakkabıları farklı ve daha şık bir hale getirmeniz mümkündür. İşe sizlere bu konumuzda özel ve basit bir teknik ile ayakkabılarınızı değiştirmeyi göstereceğiz.

Işıltılı Topuklar İçin Gereken Malzemeler

topuklu ayakkabı süsleme

Bir çift topuklu ayakkabı

Kuvvetli bir yapıştırıcı

Küt üçlü bir pense

Farklı ölçülerde ve büyüklüklerde sahte elmas taşları

Uzun bir pens ya da cımbız

Plastik tek kullanımlık bir kap

Harika Topluklar İçin İşlem Aşamaları

1. Adım

taşlı topuklu ayakkabı yapımı

Öncelikle tekstil boncuklarınızı metal alanlarından ayırmak için tırnaklarını penseniz yardımı ile açarak çıkarmanız gerekiyor. Tüm taşlarda bu işlemi yapmaya devam ediniz. İşleme başlamadan bir tasarım provası yapmanız da daha kolay işlem yapmanızı sağlayacaktır.

2. Adım

topuklu ayakkabı süsleme yöntemleri

Tutkalınızdan bir miktarı plastik kabınıza alın. Ardından pens yardımı ile taşlarınızı iyice kavrayacak şekilde ve parlak yüzleri size bakacak şekilde tutup, alt bölümlerine tutkal sürülmesini sağlayınız. Ne az ne fazla ama her yerlerine tutkal gelmeli.

3. Adım

topuklu ayakkabı süslemeleri

Ardından simetrik yada karışık şekillerde her iki ayakkabının topuklarını boncuklar ile bezemeye başlayalım. Bu işlem oldukça zevkli olacaktır. Bu işlem sırasında dikkat edeceğiniz husus ise iki topuğu aynı şekilde düzenleyebilmek. Yoksa ayağınızda orantısız ve kötü bir görünüm olabilir. İri taşların arasına minik taşları serperek devam ediniz. Minikleri en sona bırakabilirsiniz.

4. Adım

topuklu ayakkabı süsleri

Ve işlem sonrası yaklaşık 45 dakika kurumaları için düz bir yere bırakınız. Bu şekilde harika topuklara sahip olan bir ayakkabınız olacak. Özel günlerde abiye kıyafetleriniz ile giyebileceğiniz bu tip ayakkabılar ile inanılmaz görünmeniz mümkün.

Ayakkabınızın rengine ya da kıyafetlerinize göre sizlerde beyaz taşlar yerine farklı renkleri farklı topuk modelleriniz için kullanabilirsiniz. Bu inanılmaz şık ayakkabıları nereden aldığınızı herkes size soracaktır. Hemen sizlerde eski ve yıpranmış topuklarınızı bu şekilde yeni baştan tasarlayabilir ve harika sonuçlar alabilirsiniz.

topuklu ayakkabılar için süs
topuklu ayakkabı taş süslemesi
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı