Tomurcuklu Yollar Örgü Modeli Yapımı

Tomurcuklu Yollar Örgü Modeli
Tomurcuklu Yollar Örgü Modeli

Bebek yelekleri, bayan yelekleri, örgü çanta, bebek battaniyesi gibi birçok örgüde kullanabileceğiniz tomurcuklu yollar örgü modeli yapılışına bakalım. Öncelikle örülmesi oldukça zevkli bir modeldir. Üzerinde bulunan tomurcuklar ve yolların görünümü itibari aynı zamanda 3 boyutludur. Tek renkle ve iki şişle örülen güzel ve farklı bir örgü örneğidir.

Bu örnekte aradan çıkan düz ilmekler fantazi düz ilmek olduğu için videolu anlatımının sonunda parmakla örenler için de küçük bir anlatım yapılmıştır. Yine farklı 3 boyutlu modeller arayanlar için de 3D tomurcuklu örgü modeli yapılışına bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Tomurcuklu Yollar Örgü Örneği
Tomurcuklu Yollar Örgü Örneği

Örneğin motifleri 12 ilmek ve 24 sıradan oluşuyor. Kurulumu düz ve ters yüzlerde örülerek yapılıyor. Örneğin anlatımı videosunda iki motif çıkarılarak yapılıyor. İki motif için de şişe 24 ilmek, 3 tane de ek ilmek olmak üzere toplamda 27 ilmek atılıyor. Şişle örülen bu tomurcuklu yollar örgü modeli bu 12 sıranın tekrarı sonucunda ortaya çıkıyor.

Yeni örgü modelinin örülmesinde düz örgü, ters örgü, ilmek yer değiştirme gibi örgü tekniklerine başvuruluyor. Örnek düz yüzde kendini gösterirken arka yüz tamamen düz görünümlü bir hal alıyor.

Detaylı bir örgü modeli olduğun için lafı fazla uzatmadan videolu anlatımını hemen aşağıda paylaşıyoruz.

Kaynak: https://youtu.be/jaH59S4Oc9k (Gönülden Örgüler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı