Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Tomurcuk İğne Oyası Örneği Yapımı

Tomurcuk İğne Oyası Örneği Yapımı

Tomurcuk İğne Oyası Örneği
Tomurcuk İğne Oyası Örneği

İğne oyası ile yapılan tomurcuk oyasının yapım aşamalarını paylaşacağız. Tomurcukları kenar oyası harici işlenip kenara sonradan eklenen bir oya çeşididir. Tomurcukları iğne oyası tomurcuk yapımı yazımızdaki tomurcuklardan farklı bir modeldir. Kısacası tomurcuk iğne oyası örneği yapımı basit bir oya örneğidir.

Bu oyanın yapımına yeşil renk ile yazma kenarına işlenen kısım ile başlanmıştır. Araya 5 adet küçük dağ konularak tomurcukların eklenmesi için sinek kanadı ve pırpırlarla güzel bir yaprak çalışılmıştır.

Tomurcuk İğne Oyası Modeli
Tomurcuk İğne Oyası Modeli

Ardından tomurcukların yapımına geçilmiştir. Tomurcukların yapımı düğüm oyası örneklerindeki motiflerin yapımına benzemektedir. İp parmağa 6 defa dolandıktan sonra iğne ile düğüm atılıp parmaktan çıkarılır ve bir halka elde edilmiştir. Devamında iğne halka içine geçirilip halka burularak güzel bir tomurcuk motifi elde edilmiştir.

İki ayrı renkte hazırlanmış olan tomurcuklar yazma kenarındaki yaprakların üzerine eklenerek tomurcuk iğne oyası modeli anlatımı tamamlanmıştır. Bu tür basit iğne oya modellerinden hoşlananlar için değerlendirebilecekleri güzel bir oya modeli olduğunu düşünüyoruz. Yapılışını anlatan videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/SzFjLwInTws (Nevinin iğne oyaları)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here