Tomurcuk İğne Oyası Örneği Yapımı

Tomurcuk İğne Oyası Örneği
Tomurcuk İğne Oyası Örneği

İğne oyası ile yapılan tomurcuk oyasının yapım aşamalarını paylaşacağız. Tomurcukları kenar oyası harici işlenip kenara sonradan eklenen bir oya çeşididir. Tomurcukları iğne oyası tomurcuk yapımı yazımızdaki tomurcuklardan farklı bir modeldir. Kısacası tomurcuk iğne oyası örneği yapımı basit bir oya örneğidir.

Bu oyanın yapımına yeşil renk ile yazma kenarına işlenen kısım ile başlanmıştır. Araya 5 adet küçük dağ konularak tomurcukların eklenmesi için sinek kanadı ve pırpırlarla güzel bir yaprak çalışılmıştır.

Tomurcuk İğne Oyası Modeli
Tomurcuk İğne Oyası Modeli

Ardından tomurcukların yapımına geçilmiştir. Tomurcukların yapımı düğüm oyası örneklerindeki motiflerin yapımına benzemektedir. İp parmağa 6 defa dolandıktan sonra iğne ile düğüm atılıp parmaktan çıkarılır ve bir halka elde edilmiştir. Devamında iğne halka içine geçirilip halka burularak güzel bir tomurcuk motifi elde edilmiştir.

İki ayrı renkte hazırlanmış olan tomurcuklar yazma kenarındaki yaprakların üzerine eklenerek tomurcuk iğne oyası modeli anlatımı tamamlanmıştır. Bu tür basit iğne oya modellerinden hoşlananlar için değerlendirebilecekleri güzel bir oya modeli olduğunu düşünüyoruz. Yapılışını anlatan videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/SzFjLwInTws (Nevinin iğne oyaları)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı