Tişörtten Çanta Yapımı Resimli Anlatım

tişörtten çanta nasıl yapılır
tişörtten çanta nasıl yapılır

Bayanlar genellikle kıyafetlerine uygun renkte kombin olarak değişik çanta takmayı severler. Çantalarını incelediğimiz zaman her renkte ve yüzlerce çantası olan hanımlar vardır. Kıyafet tutkunları gibi çanta tutkunu olan hanımlar da vardır. Bu yazımız aslında genel olarak bütün bayanlara hitap ediyor. Ve sizi bir çanta almanız için masraftan ve yüzlerce lira para vermekten kurtarıyoruz. Tişörtten çanta yapımı ile ilgili bilgi tarifimiz hem sizi büyük bir masraftan kurtaracak hem de kendi tarzınızı yaratmanıza yardımcı olacaktır. O zaman tişörtten çanta nasıl yapılır? hemen anlatalım.

Tişörtten çanta nasıl yapılır?

Öncelikle sevdiğiniz renkte ve eski bir tişörtümüzü alıyoruz. Bu arada tişört ne kadar büyük olursa o kadar büyük, ne kadar küçük olursa o kadar küçük çanta yapmış olacağız. Çantamızı kaç cm yapmak istiyorsak kalemle işaret koyuyoruz. Tişörtümüzün en solundan başlayarak saçaklar oluşacak şekilde yukarı doğru tişört bitimine doğru  kesmeye başlıyoruz. Bu sayede saçaklar elde etmiş olacağız. Daha sonra oluşturduğumuz saçakları ikili bir biçimde altından ve üstünden tek tek düğüm yapıyoruz. Sıkı düğüm atmalıyız ki çantamızın alt tabanından bir şey düşmesini engellemiş olacağız. Daha sonra makası tekrar elimize alıp tişörtü sağ ve sol kollarını dikişli hizasından giderek kesmeye başlıyoruz. Bu işlemi de bitirince yaka kısmını kesiyoruz. Bu şekilde işlemimiz bitmiş oluyor. Hem kullanışlı ve tarz, hem de modern ve spor bir çanta yapımını sizlerle paylaştık. Herkese kolay gelsin.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı