Tırtıl Yaprak Tığ Oyası Nasıl Yapılır

Tırtıl Yaprak Tığ Oyası Nasıl Yapılır
Tırtıl Yaprak Tığ Oyası Nasıl Yapılır

Yapraklı tığ oyaları içerisinde kendisine has motifi ile yer bulacak olan tırtıl yaprak tığ oyası yapımı ile birlikteyiz. Rengarenk oya iplikleri ile işlenmiş bu oya modeli ile yazma kenarlarınız ayrı bir havaya bürünecek. Bu yeni tığ oyası örneği ile komşularınızı kıskandıracaksınız.

Videolu tığ oya yapılış anlatımlarından bir başkası olan bu tırtıl yapraklı yazma kenarı modeli 2 sıradan oluşmaktadır. Tığ batısı üzerine tırtıl yapraklarını ekleyeceğimiz zemin ve iki motif arası sırası bulunmaktadır. Bu ara motif tepeleri üzerine pimpirikler yapılmaktadır. Sadece birinin üzerine de 5 tırtıl motifli yaprak eklenmektedir.

Tırtıl Yaprak Tığ Oyası Nasıl Örülür
Tırtıl Yaprak Tığ Oyası Nasıl Örülür

Tırtıl Yaprak Tığ Oyası Yapımı

Bu yeni yazma kenarı oyasına tığ batısı yapılarak başlıyoruz. Ardından zemin ve iki motif arası sıramızın yapımına geçiyoruz. Bu dal şeklindeki motiflerini işlerken örümceklerden ve tırabzanlardan yararlanıyoruz. Örümcekle tığ batısına ekliyoruz, tırabzanlarla da dolgu oluşturuyoruz. Her bir iki motif arası dalın tepesine de pimpirikler örerek motifimizi zenginleştiriyoruz.

Tırtıl yaprak oya modeli için tepesi pimpiriksiz olan dalın tepesine giriş yaparak zincirler ve ikili tırabzanlarla yapraklarımızı oluşturuyoruz. Her bir yaprağı aynı şekilde örerek toplamda 5 adet tırtıllı yaprak elde ediyoruz.

Elde ettiğimiz bu tırtıl oyası ile güzel yazmalar yapıp ister çeyizinize isterseniz de kendiniz kullanabilirsiniz. Yapılış itibar ile yapımı kolay tığ işi oyalar içerisine bu oya modelini de dahil edebilirsiniz.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı