Timsah Sırtı Krokodil Örgü Video Anlatım

timsah sırtı krokodil örgü video
timsah sırtı krokodil örgü video

Timsah sırtı krokodil örgü örneği yapımı ve ayrıntıları sizler için bu çalışmada derlenmiştir. En kolay ve güzel biçimde timsah modeli yapılışı ve bununla ilgili çıkarılabilecek örnekler sunulmuştur. Çocuk ceketleri gibi modellerde oldukça hoş duran bu örgüyü denerseniz ne kadar güzel gözüktüğünü göreceksiniz.

Örneğimiz tek sayı ile kurulmakta olup burada 25 ilmik şeklinde bir sistemle çalışma yapımı anlatılacaktır. Örnek arka taraftan kurulmaktadır. 2 adet kenar ilmiği başlangıçta olmalıdır. Daha sonra ters taraftan başlayarak bir tane ters örgü ve peşinden ipi şişe dolayıp boş bir biçimde yani örmeden çıkıyoruz. Bu şekilde sıranın sonuna kadar devam edilerek sıra bitirilmelidir. Son iki ilmeği ters örüp daha sonra ön yüze geçilerek kenar ilmeğimizi yine örüyoruz ve ardından ikinci ilmeği ise ters olarak örüyoruz. Buradan sonra ilmekler önümüze çift halinde gelecektir ve bu çiftin altından şişi batırıp sonrada ipi şişe dolayarak çıkılır. Bu işlemde çıkılırken örmeden çıkılmaktadır. Yani bir ters ve ardından bir tane çifte gelince dolayıp boş çıkarak sıra tamamlanır. Tekrar arka yüze geçiyoruz ve farklı bir şekilde devam ediyoruz. Burada arka yüzden tekrar kenar ilmiğini bir tane ters olarak örüyoruz. Daha sonra önümüze gelen tekli ilmeği yine ters örüyoruz. Sonra ise ipi arkaya atıp üçlü olarak gelen ilmeği düz olarak örüyoruz. Bütün sırayı bu düzende bir ters ve üçlüyü düz olarak bitiriyoruz.  Ön yüze geçip yine kenar ilmeği ters örülerek başlanır. Ardından düz gelen ve hep ters ördüğümüz ilmeği be defa düz örüyoruz ve kestiğimiz üçlüleri de burada ters örüyoruz.

timsah sırtı krokodil örgü video
timsah sırtı krokodil örgü video

İstediğimiz kadar devam ederek boy ve ölçüsünü ayarladığımız bu desenimizle çok güzel ceket ve hırkalar yapmanız mümkündür. Krokodil örgü nasıl yapılır ayrıntılı olarak bir katının yapılışı yazımızda anlatılmıştır. Zamanla hızlanarak çok daha kaliteli bir işçilik çıkarmak sizin elinizde. Bir süre sonra elinizin alıştığını ve timsah sırtı örgü aslında gayet kolay bir biçimde uygulandığını ve kullanışlı olduğunu göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. En ilk sırasında 25 ilmek attıktan sonra harosa
    Mi örüyoruz.yoksa direk timsah sırtı modelini mi örüyoruz

    1. Merve hanım videolu anlatımda bir diş haroşa örülüyor. Bir de üstüne alıp boşa alıyor. Sonra tekrar haroşa örüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı