Timsah Balık Pulu Örgü Yapımı

timsah balık pulu örgü modeli
timsah balık pulu örgü modeli

Selam hanımlar; sıradaki örgü örneğimiz timsah balık pulu örgüsüdür. Bu örgü modeli de örgü dünyasının aslında birden fazla ismi bulunan örgülerindendir. Bilinen ilk ismi timsah balık pulu örgüsü olan örgü örneğimiz, resimlerindeki gibi canlı görünmektedir ve el emeği olarak hakkını verebileceğiniz güzelce işleyebileceğiniz örnekler arasında yer alacaktır. Timsah balık pulu örgü modeli genelde giysi üzerine örülmektedir.

Oldukça güzel örgüler arasında yer alır ve çoğu örgü türüyle beraber kullanılıp, örüldüğü yerlerde olmaktadır. Hanımların bazıları kimi örgü türlerini çok sever. Sevdiğiniz bir örgüye, balık pulu örgü örneğini eklemek ve onu süslemesi son derece harika olacaktır. Örneğin kat kat ve detaylı olması, aslında büyük alanlarda kullanılmak üzere örülmeye değer olduğunu da göstermektedir.

Timsah Balık Pulu Örgü

Timsah Balık Pulu

Bu türde örgüleri farklı örgülerin tasarımlarını değiştirmede kullanmak da mümkün olacaktır. Örnek olarak vermek gerekirse, bebekler için hırka ya da yelek örerken rahatça bu modeli uygulayabilirsiniz. Yine aynı şekilde etek kısımları için düz bir modele bu harika örneği yani, timsah balık pulu örgüsünü uyarlayabilirsiniz. İlk bakışta bile sizi kendine hayran bırakabilecek örneğimiz, sadece çocuk ya da bebek örgülerinde kullanılmamaktadır. Kendiniz tasarlayacağı daha değişik örneklerde bile bu eşsiz örgü modeli, rahatça uyarlanabilir ve kullanılabilir.

Timsah Balık Pulu Örgüsü

timsah balık pulu örgüsü

Örgülerin arasında en değişiklerine yer vermek isteyecek hanımlar, balık pulu örgüsünü aslında yetişkin örgülerinde de çok şık sonuçlar alacak şekilde kullanabilir. Belirli yetişkin örgü modellerinin yanına eklendiğinde eşsiz bir kalite ve görünüm katan timsah balık pulu modeli, çoğu kazağa bile can katabilmekte daha farklı görünmesini de sağlamaktadır.

Yine timsah balık pulu örneğini, şal işlemelerinde de kullanabilir ve kol kısımları için de modeli uyarlayabilirsiniz. Kendinize özgü değişik fikirlerde üretmeye imkan tanıyacak olan timsah balık pulu örgüsü, kesinlikle hanımların oldukça farklı el işleri üretmesini sağlayacaktır. Her boyda yapılabilecek timsah örgü modeli, tüm parçalarda da hoş duracaktır.

Yelek ve hırkalar özellikle balık pulu modeliyle boyuna olacak şekilde eşsiz bir görüntü sunabilir. Örgü işi yaparken hangi modeli uygularsanız uygulayın birde örneğinizde, timsah balık pulu motifini ekleyiniz. Tüm hanımlara şimdiden kolay gelsin diyerek, farklı örgülerde buluşmak üzere diyoruz. Dilerseniz altta yer alan video linkten de yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı