Tığla Yapılan Örgü Bebek Tulumu

Tığla Yapılan Bebek Tulumu
Tığla Yapılan Bebek Tulumu

Tığla yapılan her çalışmayı elbette hayretle izliyoruz ve bu tür el işlerini seviyoruz. Sizlere tığdan yapılma örgü bebek tulumunu anlatmak istiyorum. Oldukça basit şekilde siz de bebeklerinize, torunlarınıza bu şık tığla yapılan örgü tulumu yaparak giydirebilirsiniz. Bayanların en çok da hamilelik dönemlerinde vakit geçirmek için örmek istediği bu örneğin yapılışını çok seveceğinizi tahmin ediyorum. Tığ kullanımını bilen bayanların hızlı öreceği, henüz tığla yeni tanışanların ise hafif zorlanabileceği türde bir çalışma olacaktır. Bunun yanında düğmeli tarzda bebek tulumlarını da tığla yapmanız mümkün olacaktır. Düğmeli tığla yapılan bebek tulumları hanımların rahat etmesi açısından da son derece güzeldir. Çünkü düğmeli bir bebek tulumu içerisine bebeğinizi rahatlıkla koyup çıkarabilirsiniz.

Böylelikle bebeğiniz tuluma her giriş çıkışında, kesinlikle zarar görmemiş olur. Cıvıl cıvıl bir görüntüsü olan şirin duran gül ve çiçek desenlerinin de yer aldığı motifleri bebek tulumuna işleyebilirsiniz. Resimlerdeki işlemelere dikkat ederek ilerlemelisiniz. Bu konuda dikkat ettiğimde çoğu anne, hazır kumaştan almak yerine bebeklerine örgü ürünlerini yapmayı tercih etmektedir. Bu aynı zamanda farklı bir bağlantı biçimidir. Adeta bebekleriyle duygusal anlamda iletişime geçen anneler, o örgüyü yaparken bebeklerinin sevdiklerini hissetmektedir. Resimlerde kare kare anlatımları fark edeceksiniz. Dilerseniz resimde sizlere sunulan yıldız desenli örgü bebek tulumunu yapabilirsiniz.

İlk karede zaten yapılmış halini görüyorsunuz. İkinci karede ise henüz şapka kısmının eklenmediğini fark edebilirsiniz. Üçüncü karede gövde kısmının yıldız biçiminde oluşturulması anlatılmıştır. Dördüncü karede ise bu harika bebek tulumunun örgü deseninin nasıl olacağı konusunda bilgiler verilmiştir. Siz de gerekli örgü malzemelerini elde ettikten sonra, yıldız desenli bebeğinize çok yakışacak bu güzel tulumu yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Tığla haşır neşir olan bütün bayanlara kolay gelecek bu tür bir bebek tulumu aynı zamanda tanış kişilerin bebeklerini de sevindirecek türde motiflerdir. Dilerseniz sevdiğiniz bir komşunuzun ya da akrabanızın bebeği içinde, bebeklerin hoşuna gidecek türde olan örgü tulumu sizde deneyebilirsiniz. Resimli anlatım da size desen ve örgüsü konusunda kesinlikle yol gösterici olacaktır.

Örgü Bebek Tulum Modelleri
Tığla Yapılan Bebek Tulumu
yıldız desenli örgü bebek tulumu
düğmeli tığla yapılan bebek tulumları
tığdan yapılma örgü bebek tulumu
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı