Örgü Videoları

Tığla Uzatmalı Örgü Modeli Yapılışı

Uzatmalı Örgü Modeli
Uzatmalı Örgü Modeli

Sizlere mozaik kare motif ve aşk merdiveni kare motif modellerinde kullanılan uzatmalı tırabzanların kullanıldığı bir örgü modelini paylaşacağız. Aynı tırabzanlar bu kez düz örgü modelinde hayat bulmuş.

Bütünüyle tırabzanlardan meydana gelen bu motifte bir sıra alta batarak yapılan üçerli tırabzanlarla şekillenmiş. Her sırada farklı renklerle örülmesi de örneğin oldukça şirin bir görünüm almasını sağlamış. Örgü modeli 3 numara tığ ve pamuklu iplerle çalışılmış.

Yapımı da bir o kadar kolay ve bir o kadar da zevkli olan uzatmalı örgü modeli aşağıdaki şekilde örülmüş.

Uzatmalı Örgü Örneği
Uzatmalı Örgü Örneği

Tığ İşi Uzatmalı Örgü Örneği Nasıl Örülür?

Adı üstünde uzatmalı ve sadece tırabzanlarla örüldüğü için modelin deseni tırabzanların uzatılması ile elde edilmiş. Örneğin kurulumu 5 ve katları +1 şeklinde yapılmış. Tırabzan uzatmalı örgü örneği, direkt zincirsiz tırabzana başlama tekniği ile başlanmış.

Örnek iki sıradan oluşmuş. İlk sırada modele ismini veren uzatmalar yapılmış. İkinci sırada ise yalnızca ikili tırabzan yapılıp bir sonraki renge yani yeni modelin kurulumuna geçilmiş. Uzatmalar bölümünde üçlü tırabzanlar yapılmış bir alt değil onun da altına batarak uzatma işlemi gerçekleştirilmiş.

Renk sayısı ve tercihi size kalmış. Bu uzatmalı örgü deseni ile çocuk hırkaları, battaniyeler, yelekler ve çantalar yapılabilir.

Kaynak: https://youtu.be/QcUyuOrsbDw (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı