Ana Sayfa Örgü Videoları Tığla Örülen Çok Kolay Sonbahar Hırka Modeli

Tığla Örülen Çok Kolay Sonbahar Hırka Modeli

Çok Kolay Sonbahar Hırka Modeli
Çok Kolay Sonbahar Hırka Modeli

Çok kolay ve pratik bir şekilde yapılabilecek örgüler hem zamanı kısıtlı olanlar için idealdir. Hem de çok kısa sürede çok güzel işler elde etmenizi sağlamaktadır. Bu konumuzda da böyle bir örgü olan yapımı çok kolay sonbahar hırka modeli ve yapılışını inceleyeceğiz.

Bir önceki konumuzda yapılışını paylaştığımız baharlık altıgen hırka modeli gibi bu da kolay bir modeldir. Hatta ondan daha da kolay diyebiliriz. Sadece tırabzanlarla kollar hariç tek parçada örülen bir bayan hırka çalışmasıdır. Yapılan anlatımda düğmesiz olarak tasarlanmıştır. Ancak istenirse düğme ve ilik de eklenilebilmektedir. Bu çok kolay sonbahar hırka modeli Alize Burcum Nokta ip ve 5 mm tığ kullanılarak örülmüştür.

Tığ işi kolay hırka modeli anlatımı
Tığ işi kolay hırka modeli anlatımı

Tığ İşi Kolay Sonbahar Hırka Modeli Anlatımı

Diklemesine örülen bir hırka modelidir. 122 zincirle başlanmıştır. Ardından da üzerine 12 sıra 120 tırabzan örülmüştür. Sırt kısmına gelince bu dik örgü parçasındaki 120 ilmek ikiye bölünmüştür. 60 tırabzan ayrılıp sürekli örüp geri dönülerek ilerlenmiştir. Bu şekilde birkaç sıra örülerek kolay sonbahar hırka modelinin sırt kısmı bitirilmiştir.

Çok Kolay Sonbahar Hırka Örneği
Çok Kolay Sonbahar Hırka Örneği

Sonra tekrar 120’ye çıkartılarak diğer ön ve arka da tamamlanmıştır. En sonunda ise kollar yapılmıştır. Kollar yapılmadan önce hırkanın gövdesi kollar için yer kalacak şekilde her iki yanından dikilmiştir. Sonra kolların örülmesine geçilmiştir.

Kolların yapımında da yine gövde de kullanılan tırabzanlı yapı kullanılmıştır. Kol uçları ve hırkanın etekleri lastik örülerek kolay yelek modeli bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/fl53nH-K8cY (Örgücü Şirin)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here