Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Tığla Minik Fiyonk Nasıl Yapılır?

Tığla Minik Fiyonk Nasıl Yapılır?

148
0
PAYLAŞ
tığla fiyonk
tığla fiyonk

Aradığınız her türlü hobi, el işi ve örgü modelini bulacağınız blogumda, en inanılmaz keşifleri yapacağınıza eminim. Özellikleri bakımından etkileyici ve farklı sonuçları alacağınız bu eşsiz modeller, sizler için de gerçek anlamda harika sonuçları bünyelerinde barındırıyorlar. Özgün tarzları ile derlediğim tüm modellerin resimli anlatımlarını sizler de sayfalar arasında bulabilirsiniz. Bu yazımda da sizler için tığla fiyonk modelinin nasıl yapılacağını derledim. Resimli anlatımlar sayesinde sizler de bu hoş ve minik modeli yapabilirsiniz. Başarılı bir uygulama ile en harika sonucu alacağınıza eminim. İpinizi ve uygun kalınlıkta ki tığınızı hazırlayarak hemen modelin yapımına başlayabilirsiniz.

tığ işi fiyonk

Parmağa dolama yöntemi ile başlıyoruz. Sonrasında 3 zincir çekin.yanına 2 tane ikili dolgu yapın. Sonra yeniden 3 zincir çekin. Detayları yukarıda da görebilirsiniz.

Fiyonk Nasıl Yapılır

3 zinciri çektikten sonra, başlama ipinizin üzerine sık iğne ile batın. Yeniden 3 zincir çekin ve yanına yine 2 tane ikili dolgu yapın. Sonra yine 3 zincir çekin.

Tığla Minik Fiyonk

Şimdi başlangıç ipinizi çekin. Bu şekilde tığla fiyonk yapımında görselliği görebilirsiniz. Aynı şekilde ipiniz ile 12 zincir çekin.

tığla fiyonk yapım aşamaları

Bu zincirin üzerine, tığınıza ip alarak sık iğne yapın ve zincir soruna kadar bu şekilde her bir deliği doldurun.

tığla fiyonk resimli anlatım

Bu şekilde hazırladığınız şeridi, yaptığınız fiyongun üzerine ekleyin ve tamamlayın. Bu tarz kolay ve basit uygulamalar ile çok farklı modeller elde edebilirsiniz. Sizler de tığla fiyonk yaparak takılar, elbiselerinize süsler, ördüğünüz kazaklara aksesuarlar yapabilirsiniz.

Özellikle bu tarz bir uygulama yapmaya karar verdiğinizde renkli ipler kullanmanızı öneririz. Bu şekilde sonucun da mükemmel olacağına emin olabilirsiniz.

tığla fiyonk yapımı

Bitmiş halleri inanılmaz güzel ve şık olan bu modeller, sizlerin de beklentilerine çok farklı bir yanıt verecektir.

tığla fiyonk

Özellikle bu modelleri renkli ipler ile hazırladığınızda her şekilde ve alanda kullanabileceğiniz özel örgü modelleri elde etmiş olacaksınız. Eşsiz ve farklı sonuçlar için sizlere derlediğim bu proje, küçük hanımların saçlarında da şık ve inanılmaz güzellikler sunacaktır. En farklı sonuçları en harika şekilde alacağınız bu pratik uygulama ile çok güzel ve hoş yaratımlar yapacağınıza eminiz.

PAYLAŞ
Önceki makaleTığ İşi Kar Tanesi Modelleri
Sonraki makaleHangi İlaçla Hangi Besin Yenmez?
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here