Tığla Fiyonk File Örgü Modeli

Fiyonk File Örgü Örneği
Fiyonk File Örgü Örneği

Yazın artık sonlarını yaşadığımız bu ayda yine sizlere bir yazlık örgü modeli yapımını paylaşacağım. Yeni model fiyonk fileli örgü modeli olacak. Hatırlarsanız bir önceki konumda X (çarpı) fileli örgü modelini sizlere aktarmıştım. Bu da buna benzer bir örgü desenidir.

Peki bu model ile neler yapılabilir? Yazlık şal, bluz ve yazlık örgü çantalarınızda bu örgü modelini kullanabilirsiniz. Hem düz hem ebruli renkli iplerle çok güzel sonuçlar alabilirsiniz. Ütülendikten sonra daha güzel görünen fiyonk file örgü modeli merserize iplerle denemelisiniz.

Fiyonk File Örgü Örneği Nasıl Örülür?

X filedeki bir yapımı olan bu tığ işi örgü örneğindeki fiyonk görünümü uzun bir zincir çekerek elde edilmektedir. Örgüye yine her modelde olduğu gibi zincirle başlanmış 4 ve katları +1 ilmek şeklinde kurulmuştur.

Fiyonk File Örgü Modeli
Fiyonk File Örgü Modeli

İlk sırada çekilen zincir sayısı kadar ikili tırabzanlar çalışılmıştır. İkinci sırada 15 zincir çekilip üç tırabzan atlanarak dördüncüye kapatılma tekrarı yapılmıştır. Üçüncü sırada ise fiyonk görüntüsü elde etmek için 15 zincir bükülerek elde edilen yuvaya 3 sık iğne yapılarak ilerlenmiştir.

Bir sıra aradaki ikili tırabzanlar yapılarak aynı şekilde fiyonk file örgü modeli kurulmasına devam edilmiştir.

Tığ İşi Fiyonk File Örgü Modeli Videolu Anlatımı

Yazlık örgü projelerinizde değerlendirebileceğiniz bu file örgü desenini aşağıdaki videosunu izleyerek çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Jy4GXy-tR-o (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı