Tığla 3 Boyutlu Çiçekli Saç Bandı Yapımı

Tığ İşi 3 Boyutlu Çiçekli Saç Bandı
Tığ İşi 3 Boyutlu Çiçekli Saç Bandı

İlginizi çekeceğini düşündüğüm 3 boyutlu çiçekli saç bandı yapımını sizlere aktarmak istedim. Daha önceki konumda paylaştığım tığ işi fiyonk saç bandı örgü örnekleri gibi bu da güzel bir modeldir. Üzeri incili çiçeklerin bezediği şirin bir görünüme sahiptir. Arkası temiz olarak örülmüştür.

Videolu anlatımı da bulunan bu örgü saç bandı örneği çocuklar için düşünülmüştür. 3 ile 5 yaş arasındaki çocuklar için rahatlıkla kullanılabilir. Çok kalın olmadığı sürece her türlü iple örülebilir. Örnek anlatımda ise koton bir iplik ve 3 numara tığ kullanılmıştır.

3 Boyutlu Çiçekli Örgü Saç Bandı Yapılışı

Örneğe alt kısmından başlanmıştır. Örneğe 12 tane tekli tırabzan üzerinden gidilmiştir. Önce bunun için 11 tane zincir çekilmiştir. Bütün saç bandı boyunca da bu 12 tane tırabzan aynı şekilde çalışılmıştır. Ense kısmında bir rahatsızlık yaratmaması açısından saç bandının başlangıç ve sonunda 10’ar sıra boşluk verilmiştir.

3 Boyutlu Çiçekli Örgü Saç Bandı
3 Boyutlu Çiçekli Örgü Saç Bandı

12 tane tırabzanlardan 10 sıra örüldükten sonra çiçek motiflerinin yaprakları ip koparılmadan örülmeye başlanmıştır. Bunun için bu sırada ilk 6 tırabzan yapılıp yaprakların örülmesine geçilmiştir. Yapraklar örüldükten sonra da geri kalan 6 tekli tırabzanla devam edilmiştir. Burada tekli tırabzanlar ile ikili tırabzanlara başvurulmuştur.

Diğer çiçeğe geçiş için arada 12 tane tekli tırabzanlardan 5 sıra örülmüştür. Bu şekilde 3 boyutlu örgü saç bandı üzerine 5 adet çiçek motifi çalışılmıştır.

Anlatımlı Tığ İşi 3 Boyutlu Çiçekli Saç Bandı Videosu

Bu şirin mi şirin güzel tığ işi saç bandının yapılış aşamalarını aşağıdaki anlatımlı videosundan izleyebilirsiniz. Yapılışı videosunda detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Genişletip büyüterek yetişkinler için de yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/JBLlR29bh-Y (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı