Tığı İşi Kolay Kenar Oyası Nasıl Yapılır?

Değişik ve farklı biçimler ile yapılan el işleri, bizlere de kolaylık ve güzellik sunar. Farklı tarzları ile beklentilerinize en iyi şekilde cevap verecek olan bu hoş ürünler arasında sanırız en dikkat çekenler örgü modelleridir. El işi, el emeği ve göz nuru anlamına gelir. Bu neden ile de her zaman değerli ve kıymetlidir. Beklentilerinize en uygun şekilde yanıt verecek olan bu harika ürünler içinden sizler de seçimler yaparak harika üretimler gerçekleştirebilirsiniz. Bizler de sizin için derlediğimiz bu hoş projeleri sunarak, üretimlerinize biraz katkı sağlamak istiyoruz. İşte tığ işi kenar oyası projemizde bunlardan sadece bir tanesi. Kolay yapımı ile birçok ürünün kenarını oyalamak için sizler de bu eşsiz ve farklı oyayı kullanabilirsiniz.

tığ işi örnek modelleri

Öncelikli olarak ördüğünüz bir parça ürünü elinize alarak başlayabilirsiniz.

tığ işi örnekler

Farklı renk ile yapacağınız tığ işi kenar oyası için, ipinizi, tığ yardımı ile ekleyin. Sonra 1 zincir örün.

tığ işi oya modelleri

Zinciri yaptıktan sonra, yanında ki zincirin içine girerek, sık iğne yapın.

tığ işi kenar oyası resimli anlatım

Buraya dikkat edelim. Tığınız yardımı ile giriş yaptığınız yerin bir altına aynı şekilde girin ve arka taraftan ip alarak çıkış yapın.

tığ işi kenar oyası proje

Resimde gördüğünüz gibi, aldığınız ipi diğer ilmek hizasına gelene adar çekin. Tığınıza ip dolayın ve her iki ilmeği birden birleştirin.

tığ işi kenar oyası

Aynı şekilde 2 kez sık iğne ile sadece bir kenar batması yapın, üçüncüde aynı şekilde allatan alarak devam edin. 2 normal 1 dip şeklinde yapacağınız tığ işi kenar oyası yukarıda ki görünümde olacaktır. Bu şekilde basit, güzel görünümlü ve şık bir oyaya sahip olabilirsiniz. Sizler de el bezleri, patik kenarları, kazak kenarları ve benzer örgü modellerinizde bu oyayı kullanabilirsiniz.

Değişik bir şekilde hem örgünüzü toparlarken, hem de harika görünmesini sağlayacaktır. Bu şekilde beklentilerinize de en uygun şekilde karşılık verecek bir modeldir.

tığ işi kolay kenar oyası

Modelimiz her açıdan harika ve inanılmaz görünecektir. Sizler de hemen elinize tığınızı ipinizi alarak bu harika kolay oyayı deneyebilirsiniz. Sonuçlarından memnun olacağına emin olduğumuz diğer projelerimizi de inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 70 Adet Örgü Kare Motif Modelleri başlıklı makalemizde 70 tane kare örgü örneği, bebek battaniyesi modelleri ve kare motif örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir