Ana Sayfa Örgü Modelleri Tığı İşi Kolay Kenar Oyası Nasıl Yapılır?

Tığı İşi Kolay Kenar Oyası Nasıl Yapılır?

tığ işi kenar oyası
tığ işi kenar oyası

Değişik ve farklı biçimler ile yapılan el işleri, bizlere de kolaylık ve güzellik sunar. Farklı tarzları ile beklentilerinize en iyi şekilde cevap verecek olan bu hoş ürünler arasında sanırız en dikkat çekenler örgü modelleridir. El işi, el emeği ve göz nuru anlamına gelir. Bu neden ile de her zaman değerli ve kıymetlidir. Beklentilerinize en uygun şekilde yanıt verecek olan bu harika ürünler içinden sizler de seçimler yaparak harika üretimler gerçekleştirebilirsiniz. Bizler de sizin için derlediğimiz bu hoş projeleri sunarak, üretimlerinize biraz katkı sağlamak istiyoruz. İşte tığ işi kenar oyası projemizde bunlardan sadece bir tanesi. Kolay yapımı ile birçok ürünün kenarını oyalamak için sizler de bu eşsiz ve farklı oyayı kullanabilirsiniz.

tığ işi örnek modelleri

Öncelikli olarak ördüğünüz bir parça ürünü elinize alarak başlayabilirsiniz.

tığ işi örnekler

Farklı renk ile yapacağınız tığ işi kenar oyası için, ipinizi, tığ yardımı ile ekleyin. Sonra 1 zincir örün.

tığ işi oya modelleri

Zinciri yaptıktan sonra, yanında ki zincirin içine girerek, sık iğne yapın.

tığ işi kenar oyası resimli anlatım

Buraya dikkat edelim. Tığınız yardımı ile giriş yaptığınız yerin bir altına aynı şekilde girin ve arka taraftan ip alarak çıkış yapın.

tığ işi kenar oyası proje

Resimde gördüğünüz gibi, aldığınız ipi diğer ilmek hizasına gelene adar çekin. Tığınıza ip dolayın ve her iki ilmeği birden birleştirin.

tığ işi kenar oyası

Aynı şekilde 2 kez sık iğne ile sadece bir kenar batması yapın, üçüncüde aynı şekilde allatan alarak devam edin. 2 normal 1 dip şeklinde yapacağınız tığ işi kenar oyası yukarıda ki görünümde olacaktır. Bu şekilde basit, güzel görünümlü ve şık bir oyaya sahip olabilirsiniz. Sizler de el bezleri, patik kenarları, kazak kenarları ve benzer örgü modellerinizde bu oyayı kullanabilirsiniz.

Değişik bir şekilde hem örgünüzü toparlarken, hem de harika görünmesini sağlayacaktır. Bu şekilde beklentilerinize de en uygun şekilde karşılık verecek bir modeldir.

tığ işi kolay kenar oyası

Modelimiz her açıdan harika ve inanılmaz görünecektir. Sizler de hemen elinize tığınızı ipinizi alarak bu harika kolay oyayı deneyebilirsiniz. Sonuçlarından memnun olacağına emin olduğumuz diğer projelerimizi de inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here