Tığ ve Şişle Örülen Beyaz Hırka Örneği

beyaz hırka örgü modeli resimli
beyaz hırka örgü modeli resimli

Resimli anlatım olarak sunmuş olduğumuz tığ işi şişle yapılan örgü beyaz hırkayı son derece kolay bulacağınızı düşünüyorum. Zorlanmayacağınız türdeki tığ işi örgü beyaz hırka, kare motiflerin vermiş olduğu en şık örgü türlerindendir. Tığ ve şişle örülen beyaz hırka modelini siz de dilerseniz sunduğumuz resimli anlatımla kolayca yapabilirsiniz. Basit gelecek bu modelin aynısını yapmak zorunda da değilsiniz diyebilirim. Dilerseniz tığ ve şişle yapılan örneğimizi baz alarak farklı örnekler de çıkartmanız mümkündür.

Tığ ve Şişle Örülen Beyaz Hırka Malzemeleri

Öreceğimiz tığ ve şişle yapılan örgü beyaz hırka için gerekli malzemeler arasında öncelikle beyaz yün geliyor olacaktır. Tığ ve iğne, şiş ve de düğme gerekli olacak diğer malzemelerimizdir. Kolay örgü motiflerini işleyebileceğiniz tığ ve şişle yapılan beyaz hırkayı, bu malzemeleri tedarik ederek basit şekilde hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Şişle örülen veya tığla yapılan beyaz hırkayı eğer isterseniz ve motifleri hoşunuza giderse malzeme olarak farklı renkleri de ele alıp kendinize ya da farklı bir kişiye bu özel beyaz hırka motiflerini yapabilirsiniz.

Tığ ve Şişle Örülen Beyaz Hırka Yapım Aşamaları

Beyaz örgü hırkamızın yapım aşamasında ise öncelikle arka kısmı için 4 yanlar içinse 4, kol kısmı için ise 8 adet motif örerek başlangıcı yapmalısınız. Hırkamızın örgüsünde 8 tane motifi birleştirip birbirinin diplerine batmak kaydıyla ilmek çıkarabilirsiniz. Kendinize doğru örüp hep aynı yöne doğru giderek bütün vücudu birlikte örebilirsiniz. Kol kısımları yerine geldiğinde, iki yanı belirleyip kaç ilmek bırakılacağını kararlaştırabilirsiniz. Daha sonra ise kollar için kesme yapabilirsiniz. Ön kısmı için bir yanını örerek, yaka kısmına geçip hafif şekilde bir V verip örmeye devam edebilirsiniz. Omuz kısmını örerek, bu şekilde diğer tarafını da yapabilirsiniz. Bu şekilde ilerlediğinizde hırkanız hazır hale gelecektir. Fakat devamında kolları da tamamlamalısınız. Dört motifi birbiriyle işleyerek birleştirmelisiniz. Sonrasında ise ilmek çıkararak başlayabilirsiniz. Devamında 10 sıra kadar örüp sonrasında ise kol uçlarında doğru yavaşça kesip bitirebilirsiniz. Bu şekilde işlemleri tamamladığınızda tığ ve şiş işi olan beyaz hırkanız giyime hazır hale gelecektir.

beyaz hırka örneği
beyaz hırka örneği resimli anlatım
tığla beyaz hırka modeli
şişle beyaz hırka modeli
beyaz hırka örgü örneği
örgü hırka örnek yapılışı
beyaz motifli hırka yapılışı
Beyaz örgü hırka yapım aşamaları
tığ işi örgü beyaz hırka
beyaz hırka örgü modeli resimli
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı