Tığ Kolye Yapımı

Tığ Kolye Yapımı
Tığ Kolye Yapımı

Bazı aksesuarlarımızı satın almak yerine kendi zevkimize kendimiz örerek de tasarlayabiliriz. Şimdi kendimizin kolaylıkla örebileceği kolye ve gerdanlık modelleri üzerine biraz yazı yazmak ve görsellerini paylaşmak istedim sizlerle. Daha çok tığ ile yapıp işleyebileceğiniz kolye ve gerdanlık modellerinde ip çeşidi olarak dantel ipliği bobin dediğimiz iplik yün floş merserize gibi ipler kullanılabilir. Bunları zevkimize ve tercihimize göre irili ufaklı değişik boncuklarla ışıltılı taşlarla süsleyebilirsiniz. Takılacak olan yerlerini de iple örebileceğiniz gibi hazır alacağınız takı tasarım malzemeleri ile de uçlarını yapabilirsiniz. Tamamen her yerini örebileceğiniz gibi ördüklerinizi yine takı tasarımı için kullanılan aldığınız zincirlerle monte ederek de birleştirme işini gerçekleştirebilirsiniz. Kendi kolyenizi hazır alarak aldığınız diğer tasarımlara göre çok daha zevkle kullanacaksınızdır, siz istediğiniz gibi tasarlayıp kendiniz yapmış olduğunuzdan çok daha eğlenceli olacaktır diye düşünüyorum. Pembe küçüklü büyüklü boncuklarla zincirini oluşturduğunuz kolyeye, yine aynı taşlarla ve gül motifleriyle büyük bir halka yapıp monte edip, şık bir kolye ile oldukça dikkat çekici olacaksınız.

Menekşe moru ve gül motifleri kullanılarak bir araya getirilmiş şık model bir kolyede de zinciri örgü zincirlerle yapılmış ve boncuklarla döşenmiş, aynı boncuklar ile kolyenin motiflerinde de kullanıp ve o çok şık görünen kolye şıklığınıza daha da şıklık katıp tamamlamak için dizayn edilip boynunuzda yer alacağı günü bekliyor. Zevkinize göre pembe güller ve yeşil yapraklar ile oluşturulmuş ipler ile örülmüş başka şık bir tasarımda gözlere hitap ediyor. Kahverengi ve turuncunun kullanıldığı boncuklu ve halkalı sık iğne oyası kolye tasarımı bir başka beğeni toplayacak olan kolye tasarımlarından. Yine halkalar yardımıyla yapılmış gerdanlık olarak tasarlanmış bobin yünler ile kullanılmış siyahı ve kırmızısı ile örülmüş kolye de oldukça güzel ve dekoratif tasarımı ile şıklığınızı tamamlayıcı olarak kullanacağınız oldukça ideal bir tasarımdır. Sık iğne oyasıyla  ve renkli iplerle tasarlanmış iki sıra zincirin üzerine oturtacağınız renkli çiçek motifleri ve boncuklarla işlenmiş bir örnekte oldukça güzel ve modern bir tasarım. Siyah floş yün ve taşlarla yapılmış bir başka gerdanlıkta dikkatinizi çekebilir.

Tığ Kolye Yapımı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı