Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Tığ İşi Yıldız Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Tığ İşi Yıldız Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

15
0
PAYLAŞ
tığ işi yıldız modeli nasıl yapılır
tığ işi yıldız modeli nasıl yapılır

Kış aylarının yaklaşması ile bayanların da hobi keyifleri başlıyor. Uzun kış geceleriniz için farklı ve özel hobiler içinde özellikle örgüler en çok tercih edilenler oluyor. Farklı şekillerde karşımıza çıkan bu modeller, özellikleri ve tarzları ile etkili kullanım alanlarına da sahipler. Tığ işi örgü modelleri ise bunlar içinde kesinlikle en yaygın olarak kullanılanlardandır. Atkı, bere, yelek, elbise, bebek kıyafetleri, ev dekorasyon modelleri de dahil olmak üzere tığ işi ile yapılacak sayısız model seçeneğine sahipsiniz. Özellikleri bakımından çok farklı olan bu modeller içinden sizlere detaylı ve resimli anlatımları da aktarmaya özen gösteriyoruz. Bu makalemizde de tığ işi yıldız modeli hakkında detaylara yer vereceğiz. Farklı şekillerde örerek bu modeli her biçimde değerlendirmeniz mümkün. Bir banyo lifinden, bir şala ya da yeleğe kadar değişik alanlarda kullanabilirsiniz. Gelin tığınızı ve ipinizi alarak hemen bu özel modelin yapımına sizler de başlayın.

tığ işi yıldız modeli yapımı

Öncelikli adım, elbette ki zincir yapmak. İstediğiniz uzunlukta zincirinizi oluşturduktan sonra, 2-3 zincir ile yıldızın başlangıç ayağını yapacağız.

Tığ işi yıldız modeli yaparken keyif alacağınız, sonucu da oldukça güzel olan bir modeldir. Bu neden ile eğlenceli bir şekilde yapacağınıza eminiz.

Yukarıda ki detay resimde, görüldüğü gibi, zincir ile döndüğünüz noktanın hemen altına bir çekme yapın. Ama bunu toplamayın. Sonra alt köşeye inin ve 2 çekme yapın. Sonra taban kısma iniyorsunuz ve 2 çekmede burada yapıyorsunuz. Bu şekilde 6 yıldız kolunu oluşturuyorsunuz. Hepsini tek seferde çekin ve çıkarıp 1 zincir çekerek kapatın.

tığ işi yıldız modeli yapımı resimli anlatım

Yukarıda ki resimde tığ işi yıldız modeli aşamasının sıra sonu görüyoruz. Tüm motifimiz bundan ibaret. Bu neden ile gerçek anlamda yapımı kolay.

tığ işi yıldız modeli nasıl yapılır

Modelin arkası da önü de aynı şekilde gidiyor. Siz sıraları ördükçe model kendiliğinden yıldız şeklini alıyor.

Farklı şekillerde yapacağınız el işi modelleri bazen bu model gibi çok kolay oluyor. Sizler de etkin bir şekilde tığ işi ya da şiş ile örgü yapmayı seviyorsanız, bu harika modeli ve sayfamızdaki diğer modelleri çok seveceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here