Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Tığ İşi Yıldız Çiçeği Oya Örneği Yapılışı

Tığ İşi Yıldız Çiçeği Oya Örneği Yapılışı

Tığ İşi Yıldız Çiçeği Oya Örneği
Tığ İşi Yıldız Çiçeği Oya Örneği

Tığ oyaları genelde doğal figürleri ya da geometrik desenlerden oluşur. Doğanın harika yapılanmalarını, muhteşem güzelliklerini oyalara taşımak ayrı bir keyiftir. Sizler de yıldız çiçeğini tığ ile yapmak ister misiniz? Bu hoş ve gerçekten güzel modeli yaparak, birçok yerde kullanmanız mümkün. Bu oya hediyeler için de gerçekten güzel bir fikir olacaktır.

Yıldız Çiçeği Oya Modeli Nasıl Yapılır?

Ana zemine yaprak ve dal rengi için yeşilin tonlarından seçebilir, üstteki yıldız için yazmanızın içinde ki renkleri tercih edebilirsiniz. Uygun numaralı tığ, serim halkaları ve naylon iplerinizi hazırlayarak modelin yapına başlayabilirsiniz.

Farklı bir görünüme sahip olan yıldız çiçeği oyası anlatımı sayesinde sizler de modelin tam olarak yapım aşamalarını öğrenebilirsiniz.

Tığ İşi Yıldız Çiçeği Oya Modeli
Tığ İşi Yıldız Çiçeği Oya Modeli

Battı çıktının üzerine zemin oluşturalım. 1 örümcek, ipi dolayın ve 3. tığ battıya 1 dolayıp iki de çıkın.

Bir kere dolayıp aynı tığ batısına iki kerede çıkın. Toplam 4 tane tırabzan yapın.

5 zincir yapın ve ters çeviri. İlk tırabzanın tepesine gelin. 1 zincir çekin başa gelin ve sık iğne ile sabitleyin. 1 serum halkasını buraya sabitleyin ve 3 sık iğne yaparak işlemi bitirin.

Tığ İşi Yıldız Çiçeği Oya Yapımı
Tığ İşi Yıldız Çiçeği Oya Yapımı

1 zincir 1 örümcek yaparak 3. tığ battıya girin.

Model bu aşamaların tekrarı ile devam eder. Gelelim çiçeklerin yapımına;

Renkli ipi tığa sabitleyin. Halkaya giriş yapın. 2 zincir çekin, 2 dolayın 2 de çıkın. 4 zincir çekin aradan çıkın. Bu işlemleri tekrar ederek devam edip çiçeği oluşturacağız.

Yıldız Çiçeği Tığ Oyası Modeli

Yıldız Çiçeği Oyası Videosu

Gerçekten çok hoş bir görünüme sahip olan bu oya, kendiniz ya da sevdikleriniz için harika sonuçları verecek şekilde ayarlanmıştır. Sizler de tığ ile yıldız çiçeği oyası yapımı videosu ile bu güzel oyayı daha rahat yapabilirsiniz. Renk seçimlerini doğru şekilde yaparsanız, görsel olarak harika sonuçları elde edebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/dQpL2M5SRQo (oya.sandigim)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here