Oya Dantel Modelleri

Tığ İşi Yazlık Elbise Yapmak

Tığ İşi Yazlık Elbise
Tığ İşi Yazlık Elbise

Selam hanımlar, mevsim şartlarının gün geçtikçe yoğun yaşandığı yıllarda yer alıyoruz. Her sene kışları daha soğuk ve çetin geçebiliyor. Aynı şekilde yaz ayları da sıcak ve bir o kadar da nemli geçmeye başladı diyebiliriz. İşte bu sebeplerle yaz aylarını baz aldığımızda, kıyafet seçimlerinde bize hafif hissettirecek, sıcak havadan bunalmamamızı sağlayacak pamuksu elbiselere yöneliyoruz. Bu konuda dantel elbise örnekleri de akla geliyor tabi. Konumuz tığ işi yazlık elbise, fakat siz yine de vakit bulunca pamuksu tarzda dantel elbiseleri de bir ara mutlaka inceleyiniz derim. Dantel denildiğinde akla ilk olarak gelen şey ise tığ işi danteller olabiliyor. Yatak örtüsü, masa örtüsü, çeşitli oda takımları örmeye alışkın olan bayanlar, dantelden yapılacak yazlık bir elbiseye de merak saracaktır diye düşünüyorum.

Tığla yapılan dantel yazlık elbise işte bu nedenle ilginizi çekecek diye umdum ve sizlere de bunun yapımını sunmak istedim. Birkaç basit ipucu sonrası çok harika tığ işi yazlık elbisenizi rahatlıkla işleyebilirsiniz. Nasıl yapacağım diye merak eden hanımlar için örnek bir resim paylaştım ve ilham almanızı istedim. Aslında normal bir dantel işleme işini nasıl yapıyorsanız, bütün adımlar benzerdir diyebilirim. Bütün mevsimlerde öreceğiniz tığ işi dantel elbiseyi rahatça kullanabilirsiniz. Daha şık durması için özellikle siz de simli veya floşlu bir ip seçebilirsiniz. Bununla beraber yılın bütün hava şartlarında, abiye olarak hoş bir elbise taşıyabilirsiniz.

Dantelden yapılma elbiseleri özellikle yaz aylarında giyilmek üzere önermekteyim. İster askılı usulde üzerinize oturacak mini bir model seçiniz, isterseniz de düşük kollu olacak dizinizde bitecek tarda bir modeli tercih edebilirsiniz. Tüm havanızı avronuzu değiştirecek olan bu şık dantel elbise, kesinlikle gözleri kamaştırmanızı da sağlayacaktır. Dantelli yazlık elbise yapımında boy kısmını tamamen keyfinize göre ayarlayabilirsiniz. Bazı bayanlar için çocuk oyuncağı haline gelen tığla dantel örmek, kesinlikle bazı hanımlar için meşakkatli bir iş olabilmektedir. Aslında dantel örme işi, genellikle belli tecrübelere de dayanabiliyor diyebiliriz. En güzeli, dantel örme işini şöyle bir hatırlayarak kendinize öreceğiniz yazlık dantel elbisenizi kafanızda tasarlamak olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı