Tığ İşi Yazlık Boncuklu Çanta Yapımı

Anlatımlı Tığ İşi Yazlık Boncuklu Çanta
Anlatımlı Tığ İşi Yazlık Boncuklu Çanta

Örgü işlerinde yazın vazgeçilmezi makrome ipinden çanta yapımlarından yeni bir örnekle karşınızdayım. Tığla örülen yazlık boncuklu çanta modeli salaş görüntüsü ve boncuk süslemeleriyle siz hanımların oldukça beğenisini kazanacaktır. Astarsız bir tığ işi çanta modelidir ama istenirse ekstradan astar yapıp da kullanabilirsiniz.

Yazlık örgü çanta yapımında 2 adet 250 gr ağırlığında Cotton Macrame pamuklu bir ip tercihe edilmiştir. Bunun haricinde 5 numara tığla örülmüştür.

Kağıt ipten çanta yapımını da merak ediyorsanız çiçek motifli kağıt ipten çanta yapımı yazımı da incelemenizi öneririm.

Yazlık Boncuklu Örgü Çanta Yapımı

Çanta iki ayrı parçanın birleşiminden oluşmuştur. Bu her bir parçaya ortadan başlanmış ve dışa doğru örmeye devam edilerek ilerlenmiştir. Daha sonra bu iki parça karşılıklı denk getirilerek sanki zincir çekiyormuş gibi iki kenarı birleştirilmiştir. Sonraki aşamada makrome ipler kesilip uçlarına boncuklar geçirilerek yazlık boncuklu çantanın süslemesi gerçekleştirilmiştir. Son olarak sap örülerek çantanın gövdesine eklenmiş ve makrome çanta yapımı bitirilmiştir.

Yazlık Boncuklu Örgü Çanta
Yazlık Boncuklu Örgü Çanta

Sap örmek istemeyenler hazır satılan saplar takabilirler ya da ortasına küçük bir sap yapıp torba çanta olarak da kullanabilirler. Bu tarz tığ işi çanta modeli aynı zamanda pamuklu olduğu için hafif olacağından plaj çantası olarak da rahatlıkla kullanılabilir.

Çantanın gövdesini oluşturan parçaların motiflerinde ise tırabzanlarla oluşturulan gözenekli bir yapı göze çarpıyor. Tırabzan haricinde sık iğne ve zincir de diğer kullanılan tığ teknikleri olmuş.

Anlatımlı Tığ İşi Yazlık Boncuklu Çanta Videosu

Bu boncuklu tığ işi örgü çantayı sizler de örmek istiyorsanız anlatımlı videosunu izleyerek sizler de bunu başarabilirsiniz. Onun için yazlık makrome ipten çanta yapım videosunu sizler için aşağıda paylaşıyorum. Videoda çantanın detaylı anlatımı mevcuttur. Kolay ve fazla zorlanmadan örebileceğiniz bir yazlık çanta modelidir.

Kaynak: https://youtu.be/U2e1Y71MzKk (Sevil Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı