Tığ İşi Uzun Balıksırtı Örgü Çubukları

Tığ İşi Uzun Balıksırtı Örgü Modeli
Tığ İşi Uzun Balıksırtı Örgü Modeli

Selamlar; örgü işi çalışmaları seven değerli hanımlar. Bu yazımızdaki örgü konumuz ise tığ işi uzun balıksırtı örgü çubukları modelidir. Oldukça iddialı örgü örnekleri arasında yer alan uzun balıksırtı örgü çubukları, her bayanın denemek isteyeceği örgüler arasında yer almakta.

Eski bir model olan örgümüz, aslında geçmişten bugüne kadar sürekli şekilde hanımlar tarafından işlenerek yaşatılmaya çalışılmış örneklerdendir. Örgü modelimizi sizlere resimli detaylı anlatımla sunuyor olacağız. Kaçırdığınız nokta bulunmayacak ve kolayca tığ işi uzun balıksırtı örgü çubuklarını kolayca yapabileceksiniz. Elbette bu modele bağlı kalmayıp değişik el işi çalışmalarını, modelimize bağlı kalmaksızın siz de deneyebilirsiniz.

Tığ İşi Uzun Balıksırtı Örgü Çubuk Modeli

Tığ İşi Uzun Balıksırtı Örgü Örneği

Eğer tığ işi uzun balıksırtı örgü çubukları modelini deneyecekseniz, düz ipler yerine kırçıllı tarzda ipler kullanarak da çift renkli çeşitli alternatif örgü modellerini rahatça deneyebilirsiniz. Renk kullanımlarını biraz farklı hale getirip oldukça değişik tığ işi uzun balıksırtı örgü çubukları elde etmek kesinlikle mümkün olacaktır. Bu örgünün önemli özelliklerinden biri de, uzun türde olan örgü örneklerinde çok harika durmasıdır. Dikey şekilde kullanılmakta olan kazak, yelek ve hırka gibi örgü modellerinde de tığ işi uzun balıksırtı örgü çubukları son derece iyi olabiliyor.

Uzun Balıksırtı Örgü Çubuklarının Kullanım Yerleri

Uzun Balıksırtı Örgü Şeması

Tığla yapılan balıksırtı örgü çubukları modeli sadece uzun türde örgülere has değildir. Uzun modeller her ne kadar gösterişli dursalar da, örneklerde göreceğiniz üzere sağa doğru, sola doğru veya yuvarlak türde modellerde de güzel durabilmektedir. Uzun balıksırtı örgü modelini aynı zamanda patik örerken kullanmak da mümkündür. Genellikle hanımlar bebek patiklerini örerken ya da yelek ve hırkalarını da örmeye başladıklarında, tığ işi uzun balıksırtı örgü çubuklardan yapabilmektedir.

Şemasının da verildiği anlatımı basit şekilde resimler halinde sunulmuş uzun balıksırtı örgüsü, bütün hanımların denemesi gerekli farklı örgüler arasındadır. Fakat ne örecekseniz renk seçimlerini doğru tercih etmenizde de fayda olacaktır. Yine bebeklere has örülecek örgü örneklerinde renk seçimleri de büyük önem taşımakta, daha güzel durmalarını sağlamaktadır. Bebeklere özel yeni örgü ürünleri elde etmek için karar verip siz de uzun balıksırtı örgüsünü resimli anlatımdan bakarak yapmaya hemen başlayabilirsiniz değerli hanımlar.

tığ işi uzun balıksırtı örgü çubukları
Tığ İşi Balıksırtı Örgü
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı