Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Tığ İşi Üç Renkli Örgü

Tığ İşi Üç Renkli Örgü

62
0
PAYLAŞ
Üç Renkli Örgü
Üç Renkli Örgü

Her bayan için örgü örmek adeta bir hobidir. Bayanlar için örgü işleri, çok kolay modellerin ve zor modellerin yer aldığı bir hobi dünyası olmaya da devam ediyor. Bu sayede ihtiyaçların da baş göstermesiyle türlü örgü işlerinin piyasaya çıktığını ve örgü modelleri olarak istendiğinde, oldukça bol bir yelpazede örgü örnekleri keşfetmek de mümkündür. Sizlere bu çalışmamızda ise tığ işi üç renkli örgü örneği hakkında bilgiler vereceğim. Çeyiz hazırlığı yapan hanımlar için son derece popüler olacak bu örgü türü, el emeği göz nuru örgülerdendir. Renkleri güzelliklerini örgüye eklemek ise örgü de bambaşka bir sanattır demek doğru olacaktır.

Örgü örmesini seven hanımların örgü meselesinde en çok aradıkları şey ise değişik türde örgüler olacaktır. İşte tam da o noktada sitemiz devreye giriyor olacak, sizlere arzu edeceğiniz her türden örgüye kolay erişim imkanı sağlıyor olacağız. Sizler için keşfettiğim göz alıcı örgü motiflerini bünyesinde barındıran üç renkli tığ işi örgü modelini seveceğinizi umuyorum. Bu örnek aynı zamanda çiçekli dolgulu ve renkli kullanımıyla da dikkat çekmektedir. Örneğimizi kullanabileceğiniz yerler arasında el bezleri ve mutfak tutacakları, kanepe üstü süslerinde, banyo liflerinde ve vitrinlerde yer almaktadır. Evdeki değiştirmek istediğiniz neredeyse bütün alanlarda bu harika tığ işi üç renkli örgüyü siz de tercih edebilirsiniz.

Tığ işi üç renkli örgü örneğinde örülecek şekil tamamen size kalmıştır. Örnek olarak söylemek gerekirse, iç kısmı yuvarlak olan, dış kısmına doğru ise kare şeklini alan örgü türü elimizde olsun. Bunun iç kısmını mavi rengi kullanarak başlamış olalım. Örgü modelimizde devam ettiğimizde kalın zincir çekerek devam edip, 12 tane olmasına da özen gösterelim. Sonrasında ise trabzan modelini kullanarak örgüde döngüyle tamamlamaya çalışalım. Şekildeki gibi devam ederken ikinci sırada oluşacak boşluk için ise, iç kısımlarına ikili şekilde trabzan yapıp örmeyi sürdüreceğiz. Üçüncü sıraya gelince, diğer kısımdaki farklı renkteki ipi geçirmelisiniz. Oradaki boşluğa ise, üçlü trabzan örüp zincirin çekilmemesine dikkat etmek gereklidir. Üçüncü sırada bu türde takip edileceğinden, yine birinci renk geçilecektir. Devamında ise aynı sıra tekrarlanacaktır.

PAYLAŞ
Önceki makaleVirüs Şal Yapılışı
Sonraki makaleBu Üç Karışık Kanseri Önlüyor
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here