Tığ İşi Üç Örümcek Oya Modeli Yapımı

Tığ İşi Üç Örümcek Oya Modeli Yapımı
Tığ İşi Üç Örümcek Oya Modeli Yapımı

Çok istek alan bir oya modelinin anlatımının yapıldığı yeni bir video ile karşı karşıyayız. Bu anlatımlı tığ oyası videosunda üç örümcek oyası yapımı anlatılmıştır. Oyanın ilk sırasında art arda üç örümcek kapatılarak ilerlenmesi bu ismi almasını sağlamıştır. Son sırada da örümcekler üzerine pimpirikler sıralanmıştır.

Bu yeni tığ oyası örneği iki sıradan meydana gelmektedir. Yeşil, mavi ve pembe renklerin iyi bir şekilde kombin edilmesi sonucu ortaya böyle güzel bir örümcek oyası çıkartılmıştır. Özellikle ikinci sırada her iki motifte bir renk değişimine gidilmiştir.

Üç Örümcek Oya Modeli
Üç Örümcek Oya Modeli

İlk sıra tığ batısı üzerine ip sabitlendikten sonra üst üste üç örümcek çekilip 4. Tığ batısına kapatılması şeklinde yapılmaktadır. Bu işlem yazma kenarı boyunca tekrarlanmalıdır.

İkinci sıra ise ilk sıradaki her bir örümceğin iki kanadına pimpirik yapılması ile oluşmuştur. Bir tane örümceğe 3 kez 4 zincir çekip kapatılmıştır. Bu işlem her bir örümceğin iki kanadına da uygulanmıştır.

Bu iki sıranın tamamlanması ile üç örümcek oya modeli yapımı tamamlanmıştır. Görüldüğü üzeri yapımı basit tığ oyası modelidir. Fazla zamanınızı almadan kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/yWHIJQSTakE

Anlatımlı Üç Örümcek Tığ Oyası Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı