Tığ İşi Türk Motifi Bere Yapımı

Tığ İşi Türk Motifi Bere Modeli
Tığ İşi Türk Motifi Bere Modeli

Havalar gitgide soğudu ve biraz da bere yapımı ile ilgili video paylaşayım. Bu videoda daha önceden sizlere başka bir konumda sunduğum Türk motifi ile örülen bir bere yapımından bahsedilmiştir. Videoda sunulan bere örneklerinde hem çocuklar için hem de büyükler için çalışmalar görülebilir.

Türk motifi bere yapımı için videoda kullanılan malzemeler de şu şekildedir. Büyükler için bere çalışmasında Nako Vals marka bir ip tercih edilmiştir. Lastik kısmında 3 numara tığ, diğer kısımlarında 3,5 numara tığ kullanılmıştır. Küçükler için bere çalışmasında ise batik bir tercih edilmiş ve 3 numara tığ kullanarak örülmüştür. Videodaki anlatımda ise daha kalın bir ip ve 4,5 numara bir tığ kullanılmıştır.

Tığ İşi Türk Motifi Bere
Tığ İşi Türk Motifi Bere

Tığ işi Türk Motifi bere çalışmasına başlamadan önce baş çevresini mutlaka bir mezura ile ölçmeniz yararınıza olacaktır. Örnek vermek gerekirse yeni doğan bir bebekte baş çevresi 30-34 santimdir. 3-6 yaş arası 39-43 cm, 6 ay-1 yıl arası 43-48 cm, 1-3 yaş arası 47-52 cm, 3-6 yaş arası 52-53 cm, 6 yaştan yukarı olanlarda 52-54 cm olarak öngörülebilir. Büyüklerde ise baş çevresi 54-58 cm olarak da düşünülebilir.

Tüm bu bilgiler ışığında hazırlığınızı yaparak bu güzel ve farklı örgü bere çalışmasını aşağıdaki videosundan seyrederek yapabilirsiniz. Aynı zamanda yalnızca Türk motifinin anlatımının yapıldığı konumun linkini de ilk paragrafta bulacaksınız. Türk motifinin özelliği nedeni ile bu bereyi ponponlu yapmadığınız sürece iki taraflı da kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Türk Motifli Bere Çalışması Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı