Tığ İşi Tunus Oya Yapımı

Tığ İşi Tunus Oya Yapımı
Tığ İşi Tunus Oya Yapımı

Farklı bir Tunus tığ oyası yapımının anlatıldığı video ile yeni bir model öğrenmiş olacaksınız. Buna benzer bir oyanın yapılış videosunu üç yapraklı Tunus oyası konusunda paylaşmıştım. İsterseniz buna da bir göz atıp bunun da yapılışını öğrenebilirsiniz. Mutfak havlu kenarlarınızda ve yazma kenarlarınızda uygulayabileceğiniz harika bir oya modelidir.

Yeni Tunus Oya Modeli
Yeni Tunus Oya Modeli

Üç yapraklı Tunus oyası modelindekine benzer bir çalışma görüyoruz. Burada aynı yapraklardan iki tane yapılmış. Bunun haricinde iki motif arasındaki örümcekli çubuk motifleri de biraz daha incelmiştir. Üçünün üzerine 5 adet 4 zincirli pimpirikler yapılmış ve ara geçişleri örümcek çekerek sağlanmıştır. Verilen ara için yapılan diğer 3 çubuklu motife de yeni Tunus oya modeli tutturulmuştur.

Toplamda 2 sıradan oluşan bu tığ oyası modeli yapımı kolay tığ oyalarından biridir. Oyada 3 farklı renkte ip kullanılmıştır. Farklı renkte iplerle yazmanızın ya da mutfak havlunuzun rengini de gözeterek sizler de güzel sonuçlar alabilirsiniz. Altta yapılış videosunu inceleyebilir ve diğer oya ve dantel videolarına da bakmanızı tavsiye ederim.

Yeni Tığ İşi Tunus Oyası Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı