Tığ İşi Sıralı Yapraklı Çiçek Oyası Yapımı

Sıralı Yapraklı Çiçek Oyası Yapımı
Sıralı Yapraklı Çiçek Oyası Yapımı

Yeni bir sıralı tığ oyası modeli videosu ile birlikteyiz. Bu videoda sıralı yapraklı çiçek oyası yapımı anlatılmıştır. Yazma kenarlarınızda kullanacağınız bu tığ oyasını öğrenmek için aşağıda paylaştığım videosunu izleyebilirsiniz. Oldukça basit ancak bir o kadar da güzel bir oya modeli ile yazmalarınız şenlenecek. Videoya geçmeden önce bu yeni tığ oya örneğini inceleyelim.

Sıralı tığ oyaları ile ilgili sitemde birçok örnek anlatım paylaşmıştım. Bu da onlardan biri olacak. Sıralı yapraklı çiçek oya modeli, Oya ve Dantel Dünyası youtube kanalının yeni bir paylaşımıdır. Bu oya modeli iki sıradan oluşmaktadır. Yazma kenarı oyasında pembe ve yeşil renkler kullanılmıştır.

Tığ İşi Sıralı Yapraklı Çiçek Oyası Yapımı
Tığ İşi Sıralı Yapraklı Çiçek Oyası Yapımı

İlk sıra tığ batısı üzerine oluşturulan yeşil çubuklardan oluşmaktadır. Bu sıranın örülmesine örümcek çekerek başlanmıştır. Sonrasında birkaç tığ batısı atlayarak sağa eğik durumundaki çubuğun örülmesine geçilmiştir. Bu çubuk örülürken ilmekler 2-2 alıp yukarı çıkılmış ve ardından da çıkılan yere girmek suretiyle tırabzanlar örerek aşağı inilmiştir. Yeni sıralı tığ oyası yapımının devamında bu sefer dik bir çubuk daha görmekteyiz. Yukarı zincirlerle çıkılmış ve ardından en küçük boy serum halka bu zincirlerin tepesine sabitlenmiştir. Ardından sık iğneler yaparak aşağıya doğru inilerek bitirilmiştir.

İkinci sırasında pembe renkli iple üç yapraklı çiçeklerin işlendiğini görmekteyiz. Sağa eğik tırabzanlı çubuğun tepesine ip sabitlenmiş ve zincirlerle halkanın içine sık iğne ile kapatılmıştır. Ardından çiçeğin yapraklarının örülmesine geçilmiştir. Yaprakların her biri başı ve sonu zincirli olacak şekilde 4 adet tırabzan yapılması ile oluşturulmuştur. Altı tırabzanlı 3 yaprağın elde edilmesi ile çiçek meydana gelmektedir. Diğer serum halkalara da bu 3 yapraklı çiçekler işlenerek yeni sıralı tığ oyası yapımı tamamlanmıştır.

3 Yapraklı Çiçek Motifli Sıralı Tığ Oyası Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı