Tığ İşi Sıralı Dut Oyası Yapımı

Tığ İşi Sıralı Dut Oyası Yapımı
Tığ İşi Sıralı Dut Oyası Yapımı

Tığ batısı üzerine iki sıradan giden yeni dut oyası modeli oldukça beğeninizi kazanacak bir tığ oyası olacaktır. Yeni tığ oyası örneği arayanlar bu oyayı çok sevecekler. Yapımı kolay bu tığ oyasını yazmanızın renkleri ile uyumlu renkler ile örerek güzel sonuçlar alacaksınız. Tam bir çeyizlik tığ oyası modelidir. Çeyiz hazırlığı içerisinde olanlar kesinlikle kaçırmasın ve aşağıdaki anlatımlı videosunu mutlaka izlesinler.

Belirttiğim gibi dut tığ oyası modeli 2 sıradan oluşmaktadır ve yapımında iki ayrı renk kullanılmaktadır. İlk sıra için ip tığ batısına sabitlenir ve 1 örümcek çekilerek üzerine 13 tane zincir yapılır. Bu zincir içerisine arada boşluk verip batmak sureti ile aşağıya doğru 3 ufak yuva oluşturulur. Tekrar 1 zincir çekip ilk örümcek boyutunda 1 örümcek çekilerek aşağıdaki tığ batısından 3 kutucuk atlayıp dördüncüye kapatılır. Bu ilk sıra baştan itibaren yapılan tekrarı şeklinde tamamlanır.

Yeni Sıralı Dut Oyası Yapımı
Yeni Sıralı Dut Oyası Yapımı

İkinci sırada renkli ip ile yeni tığ işi dut oyası örneğinin son aşamasına geçilir. İki örümceğin kanadından başlanır ve buraya 8 tane sık iğnesi yapılır. İki zincir çekilip başına 1 kez aldıktan sonra ilk yuvaya girilir. İlk başlangıçta bir tırabzan yapılıp üzerine 5 zincir çekilerek yuvaların içine pimpirik yapılarak ilerlenir. Devamındaki üçlü yuvalara gelindiğinde ise bir önceki pimpiriklerle birleştirme yapılarak devam edilir. Bu şekilde ikinci sırada tekrarlama yoluyla tamamlanır.

Dut oyaları içerisinde farklı bir yapıma sahip dut yapraklı tığ oyası yapılışı da yine beğeneceğiniz bir oya modeli olacaktır. Linke tıklayarak bunun da yapılışına bakabilirsiniz.

Sıralı Dut Oyası Modeli Anlatımlı Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı