Tığ İşi Ressam Beresi Yapımı

Ressam Beresi Yapımı
Ressam Beresi Yapımı

Ressamlara özenmek isteyenler için tığ işi ressam beresi yapımı hakkında bilgiler vermek istedim. Yapılış videosunu da bulacağınız bu yazımda uzun ve sarkan bir örgü bere modelinin yapımını öğreneceksiniz. Ayrıca ponponlu bir bere örneği olduğunu da söylemek isterim. Bu açıdan da farklı geldiği için de sizinle paylaşmak istedim.

Örgü ressam beresinin yapımında çok güzel durduğu için ihraç fazlası ipler kullanılmıştır. Kullanılan tığ numarası da 3,5 numaradır.

Ressam Beresi Nasıl Örülür?

Berenin yapımına alttan başlanmaktadır. Bunun için örülecek kafa ölçüsünde tırabzanlarla lastik örgü örülerek kenar bandı yapılmaktadır. Bunu yaparken de 10 tane zincir çekilmiş ve üzerine şişe dolayarak arkadan ilmek alıp tırabzanlar örülmüştür.

Sonrasında berenin modelinin uygulanmasına geçilmiştir. Modelin kurulumu başlangıçta ördüğümüz alt bandın zincirli ve tırabzanlı kısımları dikkate alınarak yapılmıştır. Bere modeli yapımında ikili tırabzanlara başvurulmuş ve bir deniz kabuğunu andıran bir motif elde edilmiştir. Her sırada aynı motif örülerek toplamda 17 sıra sonunda berenin modeli ortaya çıkarılmıştır.

Son sıra yani bitirme aşamasında ise bir alttaki sıradaki motiflerin ortasına batarak üçerli tırabzanlar örülmüştür. Aralarda kalan boşluklardan ip geçerek dikilmiş ve üzerine de bir ponpon konulmuştur.

Farklı ressam beresi modelleri ile ilgili arayış içerisinde olanlar buradaki modele de bakabilirler.

Ponponlu Ressam Beresi Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı