Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Tığ İşi Ressam Beresi Yapılışı

Tığ İşi Ressam Beresi Yapılışı

753
0
PAYLAŞ
Tığ İşi Ressam Beresi Nasıl Yapılır
Tığ İşi Ressam Beresi Nasıl Yapılır

Tığ işini sanırım ben diğer el işlerine göre daha çok seviyorum. Daha derli toplu olduğu için oldukça farklı bir şekilde yapılabiliyor. Sizden gelen yorumlara da baktığımda şişe oranla, tığ işlerini daha fazla tercih ediyorsunuz. Bu neden ile sıklıkla tığ işi modelleri paylaşmaya önem veriyorum. Önümüz kış olduğundan dolayı da bu konuda harika içerikleri sizler ile paylaşacağım. Bu yazımı da ressam beresi modelini açıklamaya ayırdım. Şema ile göstereceğim modelin yapımını eminim sizler de çok seveceksiniz. Ben ressam beresini çok seviyorum. Saçı bozmayan bere modelleri arasında olduğu için gerçekten başarılı sonuçları alabilirsiniz. Bu şekilde hoş ve dilediğiniz renkte bir el örgüsü bere elde edebileceksiniz.

Tığ İşi Ressam Beresi

Şimdi resimde ressam beresi modeli şeması yer alıyor.

6 zincir çekerek başlıyorsunuz.

Sonraki üst sıra için 1 adet dolgu yapın.

İkinci sıraya 3 zincir çekerek geçin.

Şimdi bir çift, bir tek dolgu yapacağız. Yani altta ki sırada bulunan zincirlerin içine bir tanesine 1 dolgu, diğerine 2 şeklinde tamamlayacağız.

Şimdi 3.sıranın açıklamasına geçelim.

Bu sırada bir noktaya 5 dolgu yapıyorsunuz. Sonra 3 noktaya 3 dolgu yapıp hepsini bir kerede çekin. Yani 5-3 şeklinde devam edin.

4.sıraya 3 zincir ile geçin.

5 dolgu yapmıştık, bu beşlinin 3.dolgusunun üzerine 3 dolgu yapıyoruz. Sonra yanlarda kalan 2 dolguyu yapın. Sonra alta üçlü çektiğiniz dolgunun üzerine geleceksiniz. Yine aynı şekilde 3 tane dolguyu tek seferde çekin.

Bu sıradaki işlem bereniz yeterli ölçüye gelinceye kadar devam edecek. 7-8 sıra sonra her bir dikmenin üzerine 1 dolgu yaparak daraltmaya başlayacaksınız. Sonrasında ressam beresi modeliniz bitecek. İsterseniz berenin üzerine güzel bir ponpon yapabilir ya da hoş bir püskül kondurabilirsiniz.

Alın kısmına 2-3 sıra örerek kapatabilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize göre olacak bir olaydır.

Tığ İşi Ressam Beresi Nasıl Yapılır

İnce ipten örmeniz durumunda bu şekilde bir model ortaya çıkacaktır. Sizler de çok rahat ve kullanışlı olan bu modeli severek yapacaksınız. Görüntü olarak çok hoş olan bu bere, orta incelikte ve yün ile örüldüğünde gerçekten farklı sonuçları almanızı sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here