Tığ İşi Renkli Motif Yapımı

Tığ işi renkli motif
Tığ işi renkli motif

Muhteşem el işleri sayesinde, her zaman ve her yerde kullanabileceğimiz inanılmaz ürünlerin üretilmesi de söz konusu oluyor. Bu şekilde farklı alanlar için farklı ürünleri yaratabilirsiniz. Bu özel işlemler içinde ise özellikle tığ ile yapılanlar özel ve ilginç modelleri üretmemizde yardımcı olur. İşte bu projemizde de sizlere tığ işi motif yapımı hakkında ayrıntılı bilgiler vermekte istiyoruz. Bu özel motifleri yapabilir, bunları ekleyerek sayısız model üretmeniz mümkün. Harika bir şekilde karşımıza çıkan bu özel modeller için şallar, yatak örtüleri, battaniyeler, bluzlar, elbiseler ve çantalar gibi özel ürünler yer alıyor.

Motiflere başlamak, renkleri ayarlamak ve sonrasında bunları eklemek şeklinde üç aşamadan ilerleyen işlem akışı yazımızda sizlere sunuluyor. Harika sonuçları alacağınız bu farklı tığ işi renkli motifler ile çok özel ürünleri artık kendiniz yapabilirsiniz. Dantel ipleri ya da ince renkli ipler bu tarz motifleri yaratmanız için gerçekten uygundur. Gelin şimdi işlemi nasıl yaptığımıza bir bakalım.

Dantel renkli motif

İlk olarak resimde görüldüğü gibi ikili tırabzan ile zincir üzerine yukarıda ki şekli veriyorsunuz. Sonrasında diğer renge geçin.

renkli motif tığ işi

Bu kez her bir dolgunun üzerine iki kez tırabzan yaparak öbür renkten devam edin. Resimde işlemin ayrıntıları size daha net bir şekilde veriliyor.

Tığ işi renkli motifler

Bu şekilde sırayı bitirerek bir diğer renge geçiş yapabilirsiniz. Renk seçimi tamamen sizin kendi zevkinize bağlı.

Tığ işi renkli motifler resimli

Bu sırada al 1 dolgunun üzerine bu kez üç adet tırabzan yapın ancak bunları ayrı ayrı bitirin. Yani alt sırada ki gibi ikili olarak toplamayın.

Tığ işi renkli motif çeşitleri

Şimdi bir diğer renk ve bir diğer sıraya başlıyoruz. 3 zincir alttan üçüncü dolgu üzerine batın. 4 kez bu işlemi yaptıktan sonra 6-7 zincir örün ve aynı yere tekrar batın.

Tığ işi motif çeşitleri

Aynı renk ile ikili tırabzan ile resimde ki dolgu ile doldurun.

Tığ işi motif modelleri

İşte sizlere harika renkler ve inanılmaz bir tığ işi motif yapımı modelinin resimli anlatımı. Bu özel modeli dilerseniz bu şekilde dilerseniz aşağıda sizlere sunulduğu şekilde ekleyerek dilediğiniz şeyi yapma şansına sahipsiniz.

Tığ işi renkli motif desenleri

Bu modelde ekleme için beyaz ile bir sıra daha dolgu yapılıyor. Bu şekilde eklerken hepsi aynı renkte ve şık bir görünüm elde ediliyor. Gelin bu işlemlerin tamamı bitince nasıl olacak ona göz atalım.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı