Tığ İşi Puf Lif Nasıl Örülür

Puf Lif Nasıl Örülür
Puf Lif Nasıl Örülür

Anlatımlı tığ işi lif modeli paylaşımlarına devam ediyorum. Bu konumda sizlere puf lif yapımından bahsetmek istiyorum. Adeta bir şekeri andıran bu harika liflerin yapımını bizlere sunduğu için Anne İşleri’ne teşekkürlerimi borç biliyorum. Emeğinize sağlık gerçekten güzel bir lif çalışması olmuş.

Aşağıdaki videodan da görüleceği üzere puf liflerden birkaç örnek yapılmış. Motif olarak aynı ama kullanılan iplerde değişiklik yapılmış. Özellikle simli kullandığı bir ip benim çok hoşuma gitti. Ben de onunla bir puf lif örmeyi düşünüyorum. Galiba diğer iplere nazaran lif görevini daha iyi görüyor. Bu simli ip sert olduğu için bir bulaşık teli olarak da kullanılabileceği düşünülüyor. Renk olarak da iki renkli bir model olduğunu görebiliyoruz. Sadece sarı kırmızı renkteki lifte 4 kat ip kullanılmıştır. Desen olarak da spiral bir şekle benzetilmiş ve çok da şık olmuş. Tığ olarak de 3,5 numara bir tığ kullanılmış.

Yeni lif modelleri sınıfına sokabileceğimiz bu örneğin yapılışında 20 sık iğne kullanılmış. Bu videoda anlatılan iki ayrı örnek lif modelinde de geçerlidir. Sarı kırmızılı olan lifte 4 kat iplik kullanıldığı için biraz daha tok bir görünüme sahip. Sizler daha büyük lifler örmek istiyorsanız sık iğne sayısını 25 ya da 30’lara çıkartabilirsiniz. Örneğimiz arka kanadına batma tekniği üzerine kurgulanmıştır. Lif düz bir şekilde 2 renk olarak örülmüş. Sonra iğne ile iki uç birbirine dikilmiş. Büzüştürme işlemi de iğne iplikle sağlandıktan sonra yuvarlak pofuduk lifimiz hazır hale gelecektir.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı