Tığ İşi Puf Fıstıklı Kare Motif Yapımı

Tığ İşi Puf Fıstıklı Kare Motif Modeli
Tığ İşi Puf Fıstıklı Kare Motif Modeli

Ortası daire olarak başlanıp sonradan kareye çevrilen puf fıstıklı kare motif örneği ile çok güzel battaniyeler örebilirsiniz. Sadece battaniye ile kalmayıp bebek yeleği modeli de çıkartabilirsiniz. Aslında bu kare motifler ile çok güzel kırlent modelleri de yapabilirsiniz. Tığla tek tek örülen bu rengarenk kare motifler ile gerçekten çok örgüler çalışabilirsiniz. Karar size kalmış.

Bu kare motif modelinin de daha öncekiler gibi oldukça renkli bir motif olduğunu söyleyebiliriz.  Beyaz, siyah ve gri renkleri sıralarında standart olarak kullanılmış. Diğer sıralardaki renkler de değişime gidilmiş. Videolu anlatımındaki model koton iplikle örülmüş ama sizler bunu Angora iplerle örerek daha kışlık örgüler hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kare motifin yapılışında 3 numara tığ kullanılmış.

Tığ İşi Puf Fıstıklı Kare Motif Örneği
Tığ İşi Puf Fıstıklı Kare Motif Örneği

Puf Fıstıklı Kare Motif Nasıl Örülür?

Fıstıklı kısmı 3 sıradan oluşmakta. Bunun dışında kalan sıralar istenildiği kadar genişletilip daha büyük kare motifler yapılabilir. Fıstıklı üç sıranın ilkinde 8 fıstıkla başlanırken, ikincisinde 16 ve üçüncüsünde ise 24 fıstığa kadar çıkartılmıştır. Fıstıklar dörtlü fıstık olarak çalışılmıştır.

Bu üç sıra puf fıtık yapımından sonraki 4. sırada artık motif kare haline getirilmiştir. Motife iki sıra daha devam edilmiş ve tığ işi puf fıstıklı kare motifi tamamlanmıştır. Sizler de yapmak istiyorsanız aşağıdaki açıklamalı videosunu izleyip istediğiniz renklerde bu motifi çalışabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/JFCGQDfzErM (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı