Tığ İşi Prenses Tacı Oya Modeli Yapımı

Tığ İşi Prenses Tacı Oya Modeli
Tığ İşi Prenses Tacı Oya Modeli

Farklı bir prenses tacı oya modeli anlatımı buldum ve hemen sizlere aktarmak istedim. Bu da bir önceki prenses tacı oyasında olduğu gibi güzelliği ile göz kamaştırıyor. Daha önceki oya yapılış videolarında anlatılan benzer motifleri bu videoda da görüyoruz. Toplamda iki sıradan oluşan bu tığ oyası örneğini genç kızların beğenip çeyizlerine ekleyeceğine eminim.

Prenses tacı tığ oyasında ilk sıra tacın ekleneceği zemin motifinin örülmesi ile meydana gelmiştir. İlk sırada örümcekle başlanmış sağa eğik bir çubuk görülmektedir. Bu çubuk ikili tırabzanlarla örülmüş olup sık iğne ile bitirilmiştir. Ardından bir örümcek daha çekilip prenses tacının ekleneceği ortası yuvalı ve tırabzanlı bir motif daha örülmüştür. Ortadaki yuva örümceğin tepesine 12 zincir çekilip tekrar örümceğin tepesine kapatılarak oluşturulmuştur. Bu motifin tepesine bir de üç tane küçük ikişer zincirli yuva açılmıştır. Diğer kısımların hepsi tırabzanlarla örülmüştür.

Tığ İşi Prenses Tacı Oya Modeli Yapımı
Tığ İşi Prenses Tacı Oya Modeli Yapımı

İkinci ve son sırada prenses tacı oyası bir alt sıradaki ortası geniş yuvalı motifin üzerine işlenmiştir. İşlenirken de alttaki ikişer zincirli küçük yuvaların ilkinden başlanarak her yuvada 3 tırabzan olacak şekilde toplamda 9 tırabzan örülmüştür. Devamında bütün tırabzanların tepesine sık iğne yaparak ilerlenmiştir. Ardından sık iğneli sıra üzerine de prenses tacının en üstündeki pimpirikler yapılmıştır. Toplamda prenses tacına 6 pimpirik yapılarak bu yeni prenses tacı oyası tamamlanmıştır.

Ayrıntılı yapımına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Tığ İşi Prenses Tacı Oya Modeli Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı