Tığ İşi Popcorn Klipsli Cüzdan Yapımı

Popcorn Klipsli Örgü Cüzdan
Popcorn Klipsli Örgü Cüzdan

Tığ işi ile farklı projeler de yapıldığını bilmeniz açısından sitemde zaman zaman örgü modelleri haricinde de paylaşımlar yapıyorum. Daha önceki paylaştığım kolay tığ işi cüzdan yapımında olduğu gibi bu sefer de popcorn klipsli cüzdan yapımını inceleyeceğim.

Farklı renklerde ipleri kombin ederek örebileceğiniz gibi tek renkle de örebilirsiniz. Örnek örgü cüzdan yapımında koton ip tercih edilmiştir. Bunun yanında dikişli bir cüzdan klipsine ihtiyaç duyacaksınız. Klipsin büyüklüğünü kendi isteğinize göre seçebilirsiniz. Zaten cüzdanın gövdesini oluşturacak olan popcorn örgü modeli de bu klipsin büyüklüğüne göre uyarlanacaktır.

Popcorn Klipsli Tığ İşi Cüzdan Nasıl Örülür?

Cüzdanın gövdesi için aynı büyüklükte yuvarlak iki parça popcorn modeli örülmüştür. Parçaların örülmesine orta kısmından başlanmıştır. Her zamanki gibi sihirli halka yapılıp içerisine 6 adet gevşek sık iğne yapılmıştır. Ardından her sık iğnenin üzerine 1 adet popcorn motifi örülmüştür.

Tığ İşi Popcorn Klipsli Cüzdan Yapımı
Tığ İşi Popcorn Klipsli Cüzdan Yapımı

Popcornlar da 3 zincir ve tekrar aynı yuvaya 5 adet örülen üçlü tırabzanların bir arada toplanmasıyla oluşturulmuştur. Sonraki turlardaki popcorn sayıları artırma tekniği ile çoğaltılarak yuvarlak bir örgü parçası elde edilmiştir. Bir sonraki sıradaki popcornlar bir önceki sıradakilerin aralarına örülerek ilerlenmiştir.

İki parçanın birleştirilmesi parçaların en dışındaki düz tırabzanlı sıralarla gerçekleşmektedir. Sadece klipsin dikileceği kısım açık bırakılmıştır. Klipsteki deliklerden yararlanılarak iğne iplikle popcorn parçalarının açık kısmı klipse dikilmiştir.

Anlatımlı Popcorn Örgü Modelli Cüzdan Videosu

Aşağıdaki videosunu izleyerek bu şık tığ işi cüzdan örneğinin yapılışında dikkat edilmesi gerekli hususları net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Video da aynı zamanda popcorn parçalarının klipsin genişliğine göre nasıl büyütüleceği de gösterilmektedir.

Kaynak: https://youtu.be/IP_LsncRb7U

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı