Ana Sayfa Örgü Videoları Tığ İşi Plaj Eteği Yapımı

Tığ İşi Plaj Eteği Yapımı

örgü plaj eteği yapımı
örgü plaj eteği yapımı

Bir yazlık örgü projesi olan anvelop tarzda tasarlanmış plaj eteği modelinin nasıl yapıldığını öğreneceğiz.

Bu tığ çalışması özellikle şu yaz dönemlerinde bu tarz eteklere ihtiyaç duyanların oldukça işine yarayacaktır. Yandan bağlamalı ve oldukça güzel bir plaj eteği yapımı aşağıda anlatıldığı şekilde yapılmıştır.

Malzeme Listesi:

  • 2,75 numara tığ
  • 2 ya da 3 tane işaret iğnesi
  • 1 mezura
  • 3 yumak Alize Diva serisi batik merserize ip

Örgü Plaj Eteği Yapımı

Çalışmaya istenilen kalınlıkta bir bel bandı hazırlanarak başlanmıştır. Bel bandı 4,5 cm kalınlığında 12 ikili tırabzandan örülmüştür. Normal eteklerden farklı olarak bu plaj eteği anvelop olarak tasarlandığı için bel kalınlığı ölçülüp 2 ile çarpılmıştır. Bu yüzden bel bandı uzunluğu 160 cm olarak belirlenmiştir. Bunun yanında yandan bağlanıp sarkıtılacağı için bir 50 cm daha fazla örülmüştür.

plaj eteği örmek
plaj eteği örmek

Bel bandını ikiye katlanıp ortasına iki işaret iğnesi takılmış ve ikisinin arasında eteğin geri kalanın örülmesine geçilmiştir. Burada anvelop plaj eteği modeli için gözenekli bir örgü modeli çalışılmıştır. Etek örneği 8 sıradan oluşmakta olup bu 8 sıranın tekrarı şeklindedir.

örgü anvelop etek
örgü anvelop etek
anvelop plaj eteği örmek
anvelop plaj eteği örmek

Anvelop Plaj Eteği Modeli Yapım Videosu

Bu örgü yazlık etek çalışmasının yapımı bir video ile detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Videoyu aşağıda bulabilirsiniz. Batik ipler haricinde düz renkli iplerle de güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/eSNDR09dnHk (Sunanin Elinden)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here