Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Tığ İşi Pıtırcıklı Yelpaze Oyası Yapımı

Tığ İşi Pıtırcıklı Yelpaze Oyası Yapımı

Pıtırcıklı Yelpaze Oyası Yapımı
Pıtırcıklı Yelpaze Oyası Yapımı

Bu kez de pıtırcıklı yelpaze oyasının anlatımının yapıldığı başka bir tığ işi oya yapımı videosunu sizlere paylaşıyorum. Oldukça hoş ve narin bir motifli oya modeli sizleri bekliyor. İki yelpaze oyası arası örümcekli çubuklarla oluşturulmuş bu oya en beğenilen oya modelleri içerisinde mutlaka yer edinecektir. Çok renkli olmasa da renkli bir tığ oyası yazma kenarlarınıza çok yakışacak.

Yine çeyizlik tığ oyaları içerisine bu tığ oyasını da dahil edeceğinizi düşünüyorum. Bunun yanında prenses tacı tığ oyası da tam bir çeyizlik tığ oyası ona da bakıp hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Farklı tığ oya modelleri için de sitemizden arama yapabilirsiniz.

Tığ İşi Pıtırcıklı Yelpaze Oyası
Tığ İşi Pıtırcıklı Yelpaze Oyası

Gelelim bu tığ oyasını da incelemeye. Pıtırcıklı yelpaze tığ oyası iki sıradan oluşan ara motifli bir tığ oyasıdır. Yazma kenarının tığ batısı yapıldıktan sonra örümcekli, tırabzanlı ve sık iğneli çubuklardan oluşan iki motif arası yapılmıştır. İki motif arası için bu çubuklardan 3 tane oluşturulmuştur. Sonrasında pıtırcıklı yelpaze tığ oyası zemini için iki örümcekle tığ batısına sabitlenen tırabzanlarla bir kelebek kanadı örülmüştür.

Bu şık tığ oyası yapımı için ikinci sırada ana motif olan yelpaze oyasına geçildiğini görüyoruz. Yelpaze 6 yapraktan oluşmaktadır ve yaprakları zincirler ve tırabzanlarla oluşturulmuştur. Her bir yaprağın ucuna üçlü pimpirikler yapılmıştır. Daha ayrıntılı yapımı için aşağıda sunmuş olduğum videosundan yararlanabilirsiniz.

Pıtırcıklı Yelpaze Tığ Oyası Yapım Videosu:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here