Ana Sayfa Örgü Videoları Tığ İşi Pencereli Roba Yapımı

Tığ İşi Pencereli Roba Yapımı

Pencereli Roba Yapımı
Pencereli Roba Yapımı

3 ile 5 yaş aralığındaki tüm bedenlere uyabilecek bir örgü bebek elbise modelinin çalışmasını inceleyeceğiz. Bu projede çok beğenilen tavus kuşu örgü modeli ile tığ işi pencereli roba elbisesi çalışılmış. Kol askıları altında omuz üstünde yer alan ayrı bölümleri ile güzel bir roba çalışmasından bahsedeceğiz.

Model ikili tırabzanlarla çalışılmış. Modeli daha da büyütmek istiyorsanız üçlü tırabzanlarla çalışmalısınız. Bebek robası 1,5 yumak Nako Saten serisinden bir iplikle ve 3 numara bir tığla örülmüş. Bunun haricinde 1-2 tane işaret iğnesi kullanılmış.

Tavus Kuşu Örnekli Pencereli Roba Yapılışı

Çalışmaya 60 cm uzunluğunda zincir çekerek başlanmış. Zincir sayısı belirtilmemiş; çünkü çekilen zincir sayısı el sıkılığına ve kullanılan ipe bağlı olarak değişim gösterir. Örnek çalışmada 8 ve katları şeklinde zincir çekilmesi gerektiği belirtilmiş. Ayrıca toplam zincir sayısının her 4 zincire bir tavus kuşu motifi çalışılacağından 4’e bölünebilmesine dikkat edilmiş.

Tığ İşi Pencereli Roba
Tığ İşi Pencereli Roba

Zincirden sonra ikili tırabzanlarla boyun kısmı örnek kurulumu yapılmış ve sonrasında pencerelerin açılmasına geçilmiş. Omuzlarda açıklı sağlanmış ve roba pencereleri oluşturulmuş. Ardından da beden kısmındaki motif çalışmalarında tırabzan sayısında artış sağlanarak örgüye devam edilmiş.

Anlatımlı Pencereli Roba Yapım Videosu

Örnek bebek örgü elbise çalışması sadece pencereli roba kısmının anlatımı ile sınırlıdır. Bu yeni roba çalışmasının detaylı anlatımına aşağıdaki yapılış videosundan ulaşmanız mümkündür.

Kaynak: https://youtu.be/nHwzpfSjw0w (Sunanin Elinden)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here