Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Tığ İşi Paspas Yapmak

Tığ İşi Paspas Yapmak

157
0
PAYLAŞ
tığ işi paspas yapımı
tığ işi paspas yapımı

Selam bayanlar, bugün sizlere tığ işi yepyeni bir çalışmadan söz etmek istiyorum. Tığ işi paspas yapımı benim beğeniyle işlediğim özel çalışmam diyebilirim. Sizlere tığ işi harika çalışmalar sunmak için internette araştırmalarımı son hızla devam ettirmekteyim. Eskiden beri süre gelen bu şahane çalışmaları, yapması kesinlikle insana büyük keyif veriyor. Örgülerimizin aslında her zaman kıymetini bilmek gerekir. Çünkü eskiden beri örülen bu örgüler, günümüzde çoğu genç kızın çeyizini oluşturmada oldukça etkilidir. Tığ yapımı paspas da eskinin o heyecan verici anlarını yapan kişiye keyiflice yaşatmaya devam ediyor. Tığdan yapılma paspaslar evlere oldukça harika bir hava katabiliyor. Günümüzde artık çoğu bayan paspasları dışarıdan almak yerine tığ işi oluşturup evlerinde mükemmel bir hava oluşturabiliyor. İlginç örgü örnekleri oluşturmasını seviyorsanız, sizde tığdan yapılma paspasları tercih edebilirsiniz.

Tığ İşi Paspas Yapımı 2

Dilerseniz gerekli araç gereci bularak kolayca örmeye hemen başlayabilirsiniz. Evlerin köşelerine yakışacak el emeği olan örgü ürünlerini eminim, severek kullanacaksınız gibi geliyor. El emeği olan en özel ürünlerden biri, kendinizin oluşturacağı tığ işi paspas olacaktır. Bu harika paspası hem antrede hem de banyoda kullanarak eve farklı bir şıklık da katabilirsiniz. Evin havasını otomatik olarak güzelleştirecek olan tığla yapılan paspas, evinize gelecek misafirlerinizin de havasını değiştireceğe benziyor. Tığla yapılan paspas da öncelikle kullanılacak malzemeler arasında, 4 numara şiş kalın olan kalın türünden yün ip yer alıyor olacaktır. El işlerinin adeta en harikası olan tığdan yapılma paspas da, herkesin elinin sıkılığına bağlı olarak ipin miktarı değişebilmektedir.

tığla yapılan paspas

Sizlere sunduğum örnekteki paspas da, 11 tane yün ip kullanıldı diyebilirim. Yapılışında ise 8 adet zincir çekilerek birleştirmeyle başlayabilirsiniz. Devamında ise 24 tane ikili türde trabzan yapmalısınız. Sonrasında ise bir trabzanın üzerine de iki tane trabzan ekleyerek artırmalısınız. Devamında yine üç tane zincir çekerek iki tane de trabzan atmalısınız. Bir adet trabzan daha yaparak, onunda üzerine üç tane zincir çekilmelidir. Dört tane trabzan ekledikten sonra örgüye devam etmelisiniz. Alt sırasında ise trabzanların üstlerine dörder tane trabzan daha yapılmalıdır. Aralarında da üç zincir ekleyerek, her trabzan üzerine bir tane daha ekleyiniz. Altta bulunan üç zincir üzerine, 4 tane daha trabzan eklenmelidir. Son olarak dört adet daha trabzan yapıp tek seferde birleştirilmelidir. Aralarına 7 tane daha zincir çekerek paspası örüp bitiriyoruz.

tığ işi paspas yapımı

tığ işi paspas

tığdan yapılma paspaslar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here