Ana Sayfa Örgü Videoları Tığ İşi Papatyalı Örgü Modeli

Tığ İşi Papatyalı Örgü Modeli

Papatyalı Örgü Modeli
Papatyalı Örgü Modeli

Çok amaçlı kullanabileceğiniz harika bir yeni papatyalı örgü modeli yapılışını paylaşacağım. Bu örnekle kalın iple ördüğünüz zaman bebek battaniyeleri, ince iple ördüğünüzde de bayan yelekleri, şal ve etol yapabilirsiniz. Hatta banyo lifi bile örebilirsiniz.

Örnek anlatımı bulunan papatya örgü örneği ince Alize Angora Gold ip ve 3 numara tığ ile örülmüştür. Modeldeki papatyalar fıstık örer gibi yapılmıştır. Aralarda da üçlü tırabzanlar görülmektedir. Her sırada model kaydırılarak mükemmel görünümde bir örgü modeli elde edilmiştir.

Papatya Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Papatya motifleri arasına örülen üçlü tırabzanların sayısı 10’dur. Her 10’lu üçlü tırabzan sonrası papatya modelleri örülmüştür. Bunun için yeteri sayıda ilmek çekilerek tamamlanmamış dolgular elde edilmiş ve sonrasında hepsi bir kerede toplanmıştır. Yapılışı bir nevi yıldız fıstık lif tekniğine benzemiştir.

Papatyalı Örgü Örneği
Papatyalı Örgü Örneği

Bir sonraki sırada ise papatya örgü modelleri bir alt sıradaki tırabzanların arasına girilerek örülmüşlerdir. Her sırada da kaydırma yapılarak ortaya güzel bir örgü örneği çıkarılmıştır.

Açıklamalı Papatyalı Örgü Örneği Videosu

Yapılışı oldukça zevkli ve kolay olan bu papatya örgü modeli yapımı küçük bir parça üzerinden aşağıdaki videoda gösterilmiştir. Birçok örgü projenizde rahatlıkla değerlendirebileceğiniz bu örneği eminim sizler de kolaylıkla yapabileceksiniz. İster bebek battaniyesi örün isterseniz de yelek modeli olarak kullanın.

Kaynak: https://youtu.be/VYfB2wJUke8 (Şerifenin Örgü Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here