Tığ İşi Panduf (Ev Botu) Yapımı

Panduf (Ev Botu) Yapımı
Panduf (Ev Botu) Yapımı

Kışın gelmesi ile oldukça istek alan tığ işi panduf modeli anlatımı ile paylaşımlara devam ediyoruz. Ev botu da diye isimlendirilen bu patik modelleri biz bayanların ayaklarını soğuk kış günlerinde oldukça sıcak tutuyor. Aynı zamanda görünüm olarak ayaklarda oldukça şık ve modern duruyor.

Resimlerinden ya da videosundan biraz küçük gibi görünse de lastik örgü modeli ile yapıldığından çok esnek yapıdadır. Panduf 38 numara ayak için örülmüştür. Örülmesinde 5 numara tığ ile iki renkli batik tarzı bir ip kullanılmıştır.

Panduf (Ev Botu) Nasıl Örülür?

İlk önce pandufun tabanının örülmesi gerekmektedir. Bu anlatımda ev botu tabanın nasıl örüldüğü anlatılmamaktadır. Onun için aşağıdaki iki ayrı taban yapımı videosundan yararlanabilirsiniz. Hangi tekniği kullanacağınız sizlere kalmış.

1. Tığ İşi Ev Botu Tabanı Yapılışı

2. Patik Bot Tabanı Yapımı

Pandufun taban üzerindeki bölümü tığ işi lastik örgü ile yapılmaktadır. İlk önce tabanın etrafı bir sıra tırabzanla gidilmiştir. Daha sonraki sıralarda ön diş ve arka diş tırabzanlarla ilerlenerek pandufun yapımı tamamlanmıştır.

Tığ İşi Panduf (Ev Botu)
Tığ İşi Panduf (Ev Botu)

Pandufun yani örgü ev botu yapımının ayrıntılı anlatımına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/vMoA1CxbMlg (Örgücü Şirin)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı