Tığ İşi Otantik Panço Yapımı

Tığ İşi Otantik Panço Yapımı
Tığ İşi Otantik Panço Yapımı

Yazlık iplerle örülmüş, kapşonlu ve yapımı çok kolay tığ işi panço yapımından bahsetmek istiyorum. Gerçekten kolay panço modelleri arasına bunu da dahil edebilirsiniz. Kullanılan renk seçimi ve süslemeleri ile hanımların çok beğeneceği bir panço örgü modeli olacağına eminim.

Tığ işi panço modeli resminden de anlaşılacağı üzere oldukça renkli iplerle örülmüş. Bu renk cümbüşünü sağlamak için yazlık batik ipler ve normal örgü ipi kullanılmış. Kullanılan malzemeler tam olarak aşağıda listelendiği gibidir:

  • 6 yumak batik ip
  • 2 yumak normal örgü ipi
  • 6 numara (1,40 mm) tığ

Tığ İşi Panço Yapımı:

Batik renkli panço yapımı için büyük kare motifler örülmüş. Örgü panço toplamda 6 adet kare motifin birleştirilmesi ile ortaya çıkmış. Kare motifler oldukça büyük çalışılmış. Pançonun kare motiflerle genel hatları çıkarıldıktan sonra bir kapşon örülmüş. Etek kısımlarına da saçaklar eklenerek tığ işi pançonun süslemesi yapılmış.

Panço Yapımı
Panço Yapımı

Kare motifler batik ipler ile ayrı ayrı örüldükten sonra normal örgü ipi ile birbirlerine eklenmiş. Bu kare motifler den ikisi kapşonda, ikisi yanlarda, kalan ikisi de ön ve arka kısımları oluşturmada kullanılmış. Saçaklar için de kenarlarına delikli bir sıra geçilmiş ve normal ipi ile saçaklar oluşturularak eklenmiş.

Pançonun daha detaylı yapımına aşağıdaki yapılış videosundan ulaşabilirsiniz. Bundan sonra da sizlere daha değişik tığ işi panço modelleri ve yapılışı hakkında konular sunmaya devam edeceğim.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı