Tığ İşi Örümcekli Badem Şal Yapımı

Tığ İşi Örümcekli Badem Şal Örneği
Tığ İşi Örümcekli Badem Şal Örneği

Alın sizlere güzelim bir şal modeli daha. Üçgen bir şekilde örülmüş bu yapımı kolay şal modelini çok seveceksiniz. Hem örmesi de çok zevkli ve çabuk ilerleyen bir model. Tığla çalışılmış çeyizlik, gelinlik şal modeli olarak da örülebilir. Şal yapımında kullanılan motifler badem şekline benzediği için de örümcekli badem şal modeli ismi verilmiş.

Yine daha önceden yapımını paylaştığımız çeyizlik incili şal modelinde olduğu gibi örümcek, zincir ve tırabzan teknikleri ile örülmüş. İki şal da üçgen şal formunda çalışılmış. İkisi arasında model farkı var. Simli ya da simsiz Angora iplerle güzel sonuçlar alınabilir. Örnek anlatım 6 numara tığla yapılmış.

Tığ İşi Örümcekli Badem Şal Modeli
Tığ İşi Örümcekli Badem Şal Modeli

Örümcekli Badem Şal Modeli Nasıl Örülür?

Her üçgen şal yapımında olduğu gibi yapımına şalın alt ucundan başlanmıştır. Badem ismi verilen örgü modellerinin her sırada sayılarının artırılması ile bir üçgen şekil elde edilmiştir. Kenar oyası olarak da pimpirikli bir oya modeli uygulanmıştır.

Her bir badem motifi toplamda 3 sıradan oluşmuştur. Motif, 5 tane üçlü tırabzan grubu ile elde edilmiştir. Aralarda da örümcekler çekilerek bir sonraki badem motifi yapımına geçilmiştir.

Daha detaylı anlatımı için aşağıdaki yapılış videosunu izlemelisiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Y52t2wNhDZ4 (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı