Tığ İşi Örümcek Oyası Yapımı

Tığ İşi Örümcek Oyası Yapımı
Tığ İşi Örümcek Oyası Yapımı

Kum boncuklarla süslemesi yapılan harika bir tığ işi örümcek oyası yapımı videosunu paylaşıyorum. Bu oya yazma üzerine dikilerek yapılan oyalardan biridir. Yani yazma kenarı dışında örülüp bittikten sonra yazma kenarına dikilmektedir.

Örümcek oyası adından da anlaşılacağı üzere örümceklerin ağırlıkla kullanıldığı bir oya modelidir. Yapımı her ne kadar örümcek çekmek kolay olsa da karışık bir oyadır. Videoyu dikkatlice takip edip uygulamasını gerçekleştirmelisiniz. Örümcek çekmek haricinde bu tığ oyası yapımında zincir ve sık iğneler de kullanılmıştır. Ayrıca oyayı daha da zengin göstermek için kum boncukları da yerleştirilmiştir.

Örümcek Oyası
Örümcek Oyası

Dört kenar bittikten sonra örümcek oyasına bir de zincirlerle oluşturulan yazmaya dikim yeri yapılmıştır. Zincirlerden yazmanızın tığ batısını yaptıktan sonra yazma kenarınıza teyelleyerek dikebilirsiniz.

Örümcek içinde örümceklerin kullanıldığı bu tığ oyası yapımı biraz kafanızı karıştırsa da altta paylaştığım videosunu izleyerek yapabileceğinize inanıyorum.

Anlatımlı Örümcek Oyası Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı