Tığ İşi Örgü Battaniye Modeli Yapımı

Tığ İşi Örgü Battaniye Modeli
Tığ İşi Örgü Battaniye Modeli

Bebek battaniyesi, hırka, yelek, kırlent, yastık, kazak gibi birçok örgünüzde kullanabileceğiniz yeni bir tığ işi örgü modeli yapılışını paylaşıyoruz. Bizce battaniyelere çok yakışacağını düşünüyoruz. Tek renkle kolay bir şekilde örebileceğiniz bu örgü örneğin anlatımını bu konumuzda bulacaksınız.

Örneğin anlatımı bir örgü bebek battaniyesi için yapılmıştır. Yapımında merserize koton iplik kullanılmıştır. 3,5 numara tığ kullanılarak örülmüştür.

Yeni Tek Renkli Örgü Bebek Battaniyesi Örneği Anlatımı

Bu modelden bebek battaniyesi örmek istiyorsanız yetecek genişlikte zincir çekmelisiniz. Ardından da üzerine aynı halka içine başta 3 zincir olacak şekilde 3 tane ikili tırabzan örmelisiniz. Kapatırken de bunları 3 zincir atlayıp 4. zincire kapatmalısınız. İkinci sıra bu şekilde ilerliyor.

Tığ İşi Örgü Bebek Battaniyesi Modeli Yapımı
Tığ İşi Örgü Bebek Battaniyesi Modeli Yapımı

Üçüncü sırada ise bu ilk sırada örmüş olduğunuz tırabzanlara girerek aynı işlemi tekrarlıyorsunuz. Bunu da şu şekilde yapıyorsunuz. Ördüğünüz 3 adet ikili tırabzan gruplarının ikincisine girerek ilk olarak bir 3 zincir çekiyorsunuz. Ardından ikinci ve üçüncü tırabzan arasına 3 adet ikili tırabzan örüyorsunuz. Tüm sıra bu işlemin tekrarı şeklinde ilerliyor.

Tığ İşi Örgü Bebek Battaniyesi Modeli
Tığ İşi Örgü Bebek Battaniyesi Modeli

Daha sonraki sıraları üçüncü sıranın tekrarı şeklinde örmelisiniz. Bu sıraların başında ve sonunda aynı yuvaya batıp iki tane ikili tırabzan yapmalısınız.

Yeni tığ işi örgü battaniye modeli yapımını daha iyi kavrayıp öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki videosunu izlemelisiniz.

Kaynak: https://youtu.be/avyskFk5vR0 (Damla Hobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı