Ana Sayfa Örgü Videoları Tığ İşi Nohut Modelli Bere Yapımı

Tığ İşi Nohut Modelli Bere Yapımı

Tığ İşi Nohut Modelli Bere
Tığ İşi Nohut Modelli Bere

Örmesi çok keyifli ve oldukça kolay ama çok güzel bir görüntüsü olan yeni model berenin yapımını paylaşacağız. Bere, iki taraflı kullanıma uygun nohut modelli bir çalışmadır. Ancak bir yönü diğerinden daha kabarık durdurduğundan kullanımı açısından bir yönü tercih edilmektedir.

Nohut bere modeli tığla çalışılmaktadır. Alt tarafı sık iğneli lastik, üst kısmı ise ikili ve üçlü tırabzanlardan oluşan nohut modelidir. Nohut modelleri birbirine uyumlu iki renkle örülmüştür. Zemini ise lastik renginde devam ettirilmiştir.

İki farklı tığ numarası kullanılmıştır. Biraz daha sıkı olması istenildiği için lastik kısmında biraz daha küçük numara tercih edilmiştir. Lastik sonrası biraz daha salaş görünmesi istenildiğinden biraz daha büyük tığla örülmüştür.

Nohut Modelli Bere Yapımı
Nohut Modelli Bere Yapımı

Yapımı Kolay Nohut Örneği Bere Modeli Nasıl Örülür?

9 zincir çekilerek lastiği ile berenin yapımına başlanır. Sonra 5 cm genişliğinde ve örmesi istenilen kafa çevresi ölçüsünde sık iğneli lastik örülür. Lastik katlanıp uç uca getirilerek tığ ile birleştirilir.

Lastik çalışmasından sonra berenin üstünün yapımına geçilir. Lastik rengi ile birlikte örgüye 2 ayrı renkte ip de ilave edilir. Bu iki ayrı renkle nohut modelleri çalışılır. Sadece ikili ve üçlü tırabzanlar çalışılarak berenin tepesine kadar devam edilir. Her sırada bir alt sıraya çalışıldığı için de boşluksuz güzel bir doku elde edilir.

Tığ İşi Nohut Bere Modeli
Tığ İşi Nohut Bere Modeli

Görüldüğü üzere nohut örgü modeli berede de güzel durmaktadır. Bir önceki yazımızdaki 3 ilmekle başlanan nohut yelek modeli çalışmasında olduğu gibi.

Kaynak: https://m-visible.com/3-ilmekle-baslanan-nohut-yelek-modeli.html (atolyehobi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here